اندروید 10 سریع‌تر از نسخه‌های قبلی روانه‌ی گوشی‌های هوشمند شده است

به دلیل کنترل گسترده اپل بر سخت افزار و نرم افزار، آیفون ها به دریافت به روز رسانی های سریع نرم افزاری معروف هستند. با توجه به اینکه سالانه صدها گوشی اندرویدی عرضه می شود، نمی توان چنین قابلیتی را برای آنها شبیه سازی کرد زیرا تفاوت زیادی بین آنها وجود دارد. اما اکنون گفته می شود که اندروید 10 در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.

گوگل در پستی در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که سرعت انتشار اندروید 10 برای این گوشی ها از تمامی نسل های قبلی بیشتر است. به گفته گوگل، با گذشت 5 ماه از عرضه اندروید 10، این نسخه برای حدود 100 میلیون گوشی در دسترس است و این یعنی شاهد افزایش 28 درصدی سرعت راه اندازی اندروید 10 نسبت به نسل قبلی اندروید هستیم.

البته چنین موفقیتی یک شبه به دست نیامد و در چند سال اخیر این شرکت توجه ویژه ای به این موضوع برای افزایش سرعت عرضه نسخه های جدید اندروید داشته است.

اندروید 10

با عرضه اندروید اوریو، گوگل از پروژه Treble رونمایی کرد که اساسا هسته اندروید را از تغییرات در رابط کاربری سازندگان گوشی جدا می کند. این باعث شد که سرعت راه اندازی اندروید پای 2.5 برابر سریعتر از اوریو باشد. هر گوشی هوشمندی که اندروید اوریو را اجرا می کند از این ویژگی جدید بهره می برد.

سپس گوگل نسخه های پیش از بتا را در اختیار سازندگان گوشی قرار داد تا زمان بیشتری برای آزمایش نسخه جدید اندروید به آن ها بدهد. گوگل با اندروید 10 پروژه MainLine را معرفی کرده است که امکان ارائه به روز رسانی های حیاتی برای قطعات گوشی از طریق گوگل پلی را فراهم می کند. به لطف این ویژگی، گوگل توانسته است ردیابی تماس با بیماران مبتلا به Quid 19 را برای 2 میلیارد گوشی اندرویدی فراهم کند.

اندروید 10

یکی از قابلیت های اندروید نوقا “به روز رسانی بدون مشکل” بود که به طور خلاصه می توان گفت که یک گوشی اندرویدی می تواند بدون نیاز به خاموش کردن، آپدیت جدید اندروید را نصب کند. چنین به روز رسانی در پارتیشن جداگانه ای از سیستم نصب می شود و پس از راه اندازی مجدد گوشی به طور کامل اجرا می شود. اما به دلیل اینکه این ویژگی حافظه زیادی را اشغال می کند، محبوبیت زیادی ندارد.

اکنون در اندروید 11 شاهد پارتیشن جدیدی به نام Virtual A/B هستیم که در اصل همین کار را انجام می دهد و حافظه کمتری را اشغال می کند. گوگل از سازندگان خواسته است که این ویژگی را برای تمامی گوشی های مبتنی بر اندروید 11 پیاده سازی کنند تا به روز رسانی اندروید آسان تر و راحت تر از قبل شود.

در حال حاضر دومین نسخه بتای عمومی اندروید 11 منتشر شده است و طبق اعلام اندروید، نسخه نهایی آن در تاریخ 8 سپتامبر (18 شهریور) منتشر خواهد شد.

منبع: GSM Arena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا