اندروید 11 محدودیت 4 گیگابایتی ضبط ویدیو را حذف کرده است

یکی از مهم ترین محدودیت های اندروید برای فیلمبرداران این است که هر بار که ضبط می کنند باید به محدودیت 4 گیگابایتی مربوط به ذخیره سازی فایل توجه کنند. اکنون خوشبختانه اندروید 11 این محدودیت در ضبط ویدیو را حذف کرده است. تصمیم گوگل احتمالا مورد استقبال علاقه مندان به فیلم برداری 4K و 8K خواهد بود.

طبق بررسی های انجام شده بر روی اولین نسخه بتای اندروید 11، این محدودیت از روی این سیستم عامل حذف شده است، اما در حال حاضر تنها تعداد کمی از اپلیکیشن ها از این قابلیت پشتیبانی می کنند. متأسفانه برنامه Google Camera یکی از این برنامه ها نیست و نمی دانیم چه زمانی این ویژگی در برنامه Google Camera راه اندازی می شود.

از جمله اپلیکیشن هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند می توان به اپلیکیشن محبوب Open Camera اشاره کرد. بنابراین کاربرانی که از قبل قصد استفاده از این قابلیت را دارند باید از این اپلیکیشن استفاده کنند. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن بیش از 10 میلیون بار بر روی گوشی های اندرویدی نصب شده و عنوان محبوبی است.

ویدیو برای اندروید 11

ممکن است سایر برنامه ها بتوانند از این ویژگی در اندروید 11 پشتیبانی کنند، اما هنوز گزارشی منتشر نشده است. در هر صورت این مشکل در سیستم عامل اندروید 11 برطرف شده است و اکنون تنها توسعه دهندگان باید اپلیکیشن های خود را با این قابلیت تطبیق دهند.

با توجه به اینکه اولین نسخه عمومی بتای اندروید 11 به تازگی منتشر شده است، مسلما اپلیکیشن های مختلفی در این زمینه وارد عمل خواهند شد تا برای نسخه نهایی امکان ضبط ویدیوهای بزرگتر از 4 گیگابایت نیز وجود داشته باشد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا