اندروید 11 چه زمانی برای گوشی‌ها منتشر می‌شود؟

اندروید 11 بالاخره رسما معرفی شد و بسیاری از کاربران منتظر دریافت و آزمایش ویژگی های جدید آن هستند. اما از آنجایی که شرکت های مختلف ابتدا باید آن را سفارشی کنند تا آن را در گوشی های خود عرضه کنند، بنابراین سوال بسیار مهمی که برای مصرف کنندگان مطرح می شود زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های مختلف است، در این راستا با توجه به سابقه هر شرکت در ارائه به روز رسانی، ما به این موضوع رسیدگی می کنیم.

همانطور که می دانید زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های مختلف کاملا به سازنده و تغییراتی که قصد دارند در آن ایجاد کنند بستگی دارد. همچنین نوع گوشی (پرچمدار، وسط، پایین) می تواند در دریافت آپدیت ها موثر باشد چرا که معمولا گوشی های رده بالا زودتر آپدیت ها را دریافت می کنند. اما در سال‌های اخیر تعداد گوشی‌های میان‌رده بسیار افزایش یافته است و شرکت‌ها نباید در ارائه این به‌روزرسانی‌ها تردید کنند.

در بین گوشی های اندرویدی تنها پیکسل هایی هستند که آپدیت های مختلف را بدون تاخیر دریافت می کنند، اما متاسفانه برخی از گوشی های میان رده یا پایین رده که با اندروید 9 عرضه شده بودند، ماه گذشته به اندروید 10 آپدیت شدند، یعنی 1 ماه قبل از عرضه رسمی اندروید. 11. با این حال، این که ابتدا محصولات گوگل، سپس پرچمداران و سپس گوشی های ارزان تر، به روز رسانی دریافت می کنند، مسلم نیست.

اندروید 11 چه زمانی عرضه می شود؟ البته پاسخ قطعی برای این سوال نخواهیم داشت، اما می توان با نگاهی به سوابق گذشته شرکت ها و عملکرد آنها در ارائه به روز رسانی، این مسیر را تا حدودی پیش بینی کرد.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های سامسونگ

گوشی های گلکسی اس 20

سامسونگ یکی از بزرگترین مشتریان اندروید و متاسفانه یکی از شرکت هایی است که بیشترین تاخیر را در ارائه آپدیت اندروید برای گوشی های خود دارد. البته این خیلی هم بد نیست، زیرا این شرکت رابط کاربری بسیار قدرتمندی در بین سایر شرکت ها دارد و به همین دلیل فرآیند ایجاد تغییرات در اندروید کمی زمان می برد. با این حال، به نظر می رسد که غول کره ای به سادگی تصمیم گرفته تا این وضعیت را بهبود بخشد و زودتر از قبل به روز رسانی را برای گوشی های خود ارسال کند.

گوشی های سری S20

سامسونگ وعده داده است که سری S20 اولین گوشی‌هایی است که به‌روزرسانی جدید رابط کاربری One UI (اندروید 11) را دریافت می‌کنند. طبق اعلام این شرکت، آپدیت اندروید 11 برای گوشی های این خانواده در سال جاری و به احتمال زیاد در ماه دسامبر یعنی بین 11 هازارد تا 11 روز منتشر خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، در واقع تا 3 ماه دیگر کاربران سری S20 می توانند اندروید جدید را تجربه کنند. البته این زمان بسته به شرکت مخابرات و بازار عرضه می تواند تا ژانویه یا فوریه 2021 (از 4 ژانویه تا 31 مارس) ادامه یابد.

گوشی های نوت سری 20

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های سری نوت 20 احتمالا مشابه سری S20 خواهد بود. البته از آنجایی که اس 20 و برادران بزرگترش زودتر از نوت وارد بازار شده اند، احتمال دریافت این آپدیت تا پایان سال جاری بسیار بیشتر است. بنابراین محتمل ترین تاریخ انتشار اندروید 11 برای سری نوت 20 اوایل سال آینده خواهد بود. با این حال، تعداد کمی از کاربران ممکن است آن را تا پایان سال جاری دریافت کنند.

گوشی های نوت سری 10

گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس که در سال 2019 عرضه شدند، احتمالا اندکی پس از سری اس 20، اندروید 11 را دریافت خواهند کرد. به نظر می رسد که اواسط ژانویه محتمل ترین زمان برای دریافت آپدیت جدید برای سری نوت 10 باشد.

گوشی های سری S10

اگرچه این گوشی ها یک سال پیش عرضه شدند، اما در مقایسه با همتایان سری Note خود تنها با یک ماه تاخیر به روز رسانی جدیدی دریافت خواهند کرد. بنابراین، اواسط فوریه سال آینده (سیزدهم – تا پایان فوریه) محتمل ترین زمان برای انتشار اندروید 11 برای سری S10 خواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی که در مورد سامسونگ داریم، به نظر می رسد کاربران پرچمداران این شرکت برای دریافت اندروید 11 باید حداقل 3 ماه و حداکثر 6 ماه صبر کنند.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های ال جی

گوشی LG g8x با نمایشگر دوگانه

ال‌جی پس از سال‌ها سال‌های کمتر موفق، چندین محصول خوب را در یکی دو سال اخیر عرضه کرده است. این شرکت معمولا جدیدترین پرچمداران خود را با سرعت مناسبی به روز می کند، اما تاخیر زیادی در ارائه این به روز رسانی ها به گوشی های نسل قبلی خود دارد. در واقع عملکرد آن حتی بدتر از سامسونگ است.

LG Volut

ال جی ولت یکی از زیباترین گوشی های میان رده این شرکت کره ای است که مشخصات سخت افزاری خوبی نیز دارد. این گوشی که به نظر می رسد جایگزین ال جی جی 9 خواهد شد، احتمالا اولین نماینده ال جی خواهد بود که اندروید 11 را دریافت می کند که طبق اطلاعاتی که از این شرکت می دانیم، احتمالا در ژانویه سال آینده (14 دی) اتفاق خواهد افتاد. دادن.

ال جی وی 60

تاریخ انتشار اندروید 11 برای ال جی وی 60 که پرچمدار این شرکت نیز می باشد، احتمالا در ژانویه یا یک ماه بعد در ماه فوریه خواهد بود. اما به طور کلی، فوریه (فوریه تا مارس) ممکن است تاریخ دقیق تری باشد.

ال جی جی 8

ال جی معمولا تا دو سال گوشی های پرچمدار خود را ارتقا می دهد و این بدان معناست که ال جی جی 8 نیز اندروید 11 را دریافت می کند. متاسفانه از آنجایی که این محصول در سال 2019 عرضه شد، کاربران آن احتمالا تا پایان ماه می یا اوایل ژوئن 2021 باید منتظر بمانند. (ژوئن 1400) برای دریافت اندروید 11.

ال جی وی 50

LG V50 نیز چند ماه پس از G8 وارد بازار شد، بنابراین به نظر می رسد که باید اندروید 11 را در همان تاریخ (ژوئن 1400) دریافت کند.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های گوگل پیکسل

گوگل پیکسل 4

از آنجایی که اندروید سیستم عامل گوگل است و گوشی های پیکسل نیز ساخت این شرکت هستند، بدیهی است که پیکسل ها از نظر زمانی برای دریافت آپدیت ها در اولویت هستند. ناگفته نماند که برخی از شرکت هایی که تغییرات زیادی در این سیستم عامل ایجاد نمی کنند، سرعت به روز رسانی را بهبود می بخشند، اما همچنان پیکسل ها زودتر از سایرین به روز رسانی را دریافت می کنند.

گوگل در حال حاضر گوشی های مختلفی در بازار دارد. از Pixel 2 و 2XL گرفته تا Pixel 4a، همه این محصولات بدون تاخیر زیاد به‌روزرسانی‌های اندروید را دریافت می‌کنند. البته گوشی های جدید در اولویت هستند، اما بعید به نظر می رسد که عرضه اندروید 11 برای همه آنها بیش از 1 یا 2 هفته طول بکشد.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های OnePlus

گوشی های OnePlus 8

به استثنای گوگل، وان پلاس سریع ترین تولیدکننده گوشی های اندرویدی است. یکی از دلایل این امر سادگی رابط کاربری OxygenOS است که در واقع تفاوت چندانی با اندروید استوک ندارد. بنابراین OnePlus می تواند به سرعت تغییرات مورد نظر را در آن اعمال کند.

گوشی های OnePlus 8

اگر از گوشی های سری وان پلاس 8 استفاده می کنید، احتمالاً از آن دسته کاربرانی خواهید بود که اندروید 11 (OxygenOS 11 بتای) را زودتر از سایرین دریافت خواهید کرد. اگر نمی خواهید نسخه بتا را نصب کنید، می توانید یک یا دو ماه صبر کنید و سپس نسخه اصلی را دریافت کنید. به طور کلی، به نظر می رسد روند راه اندازی اندروید 11 برای گوشی های جدید OnePlus تا پایان سال جاری طول بکشد.

گوشی های سری وان پلاس 7 و 7 تی

سری وان پلاس 7 و 7 تی احتمالاً همزمان اندروید 11 را دریافت خواهند کرد. معمولا تاخیر در عرضه اندروید برای دو نسل مختلف از گوشی های وان پلاس تا 1 ماه است. بنابراین به احتمال بسیار زیاد کاربران این گوشی ها نیز تا پایان سال جاری اندروید 11 را دریافت خواهند کرد.

زمان انتشار اندروید 11 برای گوشی های موتورولا

موتورولا اج پلاس

موتورولا مانند OnePlus تغییرات زیادی در اندروید ایجاد نمی کند، اما متاسفانه این باعث نمی شود که آپدیت های سیستم عامل سریعتر به دست کاربران برسد. البته به لطف ساده شدن روند انتشار آپدیت اندروید، احتمالا دیگر شاهد تاخیر عمده ای نخواهیم بود.

موتورولا اج پلاس

Motorola Edge Plus اولین پرچمدار مدرن این شرکت است و از آنجایی که جایگزین گوشی های دیگر نشده است، انتظار داریم به زودی آپدیت اندروید 11 منتشر شود. البته پس از عرضه این محصول به بازار، یک سری صحبت ها درباره مدت زمان نگهداری آن شکل می گیرد. موتورولا در ابتدا اعلام کرد که این محصول تنها یک سال دیگر ارتقا خواهد یافت، اما بعداً آن را به دو سال افزایش داد.

Motorola Edge Plus یک پرچمدار 1000 دلاری است و هرکسی که برای آن هزینه زیادی بپردازد مطمئناً انتظار پشتیبانی نرم افزاری طولانی مدت و بدون مشکل را دارد. بنابراین، اگر شرکتی بخواهد مصرف کنندگان را راضی نگه دارد، نه تنها باید از محصولات خود به خصوص پرچمداران به خوبی نگهداری کند، بلکه باید روند انتشار به روز رسانی برای آنها را نیز سرعت بخشد.

هدفون سری Moto G

سری Moto G گوشی های اصلی موتورولا هستند. به تازگی گوشی های Moto G-Stylus و G-Fast به مجموعه آنها اضافه شده است که ارزش خرید بسیار بالایی دارند. اما این محصولات چه زمانی آپدیت اندروید را دریافت خواهند کرد؟ طبق آنچه در گذشته از موتورولا دیده‌ایم، گوشی‌های Moto G احتمالاً در ماه می 2021 (اردیبهشت-ژوئن) به اندروید 11 آپدیت می‌شوند. اگرچه این ممکن است برای مصرف کنندگان جذاب نباشد، اما این محصولات متوسط ​​هستند و نباید انتظار داشته باشیم که روند انتشار به روز رسانی های اصلی شبیه به نسخه های پیشرو باشد.

هیچ خبری در مورد تاریخ انتشار اندروید 11 برای شرکت های دیگری مانند هواوی، شیائومی، نوکیا و … منتشر نشده است. اما، اما این مقاله به محض در دسترس قرار گرفتن جزئیات بیشتر به روز خواهد شد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا