اندروید 12 استفاده از جایگزین‌های پلی استور را آسان‌تر خواهد کرد

گوگل برخی از قوانین را برای توسعه دهندگان اندروید تغییر داده و قول داده است که استفاده از اپلیکیشن ها برای جایگزینی پلی استور در اندروید 12 آسان تر خواهد بود.

اکنون کاربران می توانند انواع اپلیکیشن های جایگزین را از پلی استور بر روی گوشی های اندرویدی خود نصب کنند. اما اکنون گوگل می گوید که اندروید 12 روند نصب و استفاده از این اپ استورها را بسیار ساده تر و آسان تر می کند و در عین حال مراقب است که امنیت اندروید را به خطر نیندازد. جزئیات بیشتر این پروژه در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

توسعه دهندگان برنامه تا 29 اکتبر ساعت 14:00 فرصت دارند از سیستم پرداخت گوگل استفاده کنند.

در هفته های اخیر بحث و جدل های زیادی بر سر سیستم پرداخت درون برنامه ای گوگل وجود داشته است. اما گوگل گفته است که به این کار ادامه خواهد داد. گوگل در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی توسعه دهندگانی که محصولات دیجیتالی را از طریق اپلیکیشن ها به فروش می رسانند، باید از سیستم پرداخت در پلی استور استفاده کنند. برنامه هایی که از این سیستم استفاده نمی کنند باید تا 30 سپتامبر 2021 (8 اکتبر 1400) این کار را انجام دهند.

همانطور که احتمالا می دانید، اپیک گیمز اخیراً به جای گوگل و اپل از سیستم خود برای Fortnite استفاده کرده و از فروشگاه گوگل پلی و اپ استور اپل حذف شده است. در حال حاضر کاربران گوشی های اندرویدی برای دانلود بازی Fortnite باید از وبسایت اپیک گیمز یا سایر مارکت های اندرویدی دانلود کنند. گوگل در بیانیه خود از Fortnite به عنوان مثال استفاده می کند که حتی اگر توسعه دهنده و گوگل بر سر شرایط مالی به توافق نرسند، توسعه دهنده همچنان می تواند برنامه خود را در پلتفرم اندروید منتشر کند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا