اندروید 13 آپدیت بی‌وقفه را راحت‌تر می‌کند

سال‌هاست که گوگل به‌روزرسانی‌های یکپارچه اندروید را ارائه می‌کند تا گوشی‌های اندرویدی بتوانند بدون توقف فعالیت خود، به‌روزرسانی‌های جدید را نصب کنند. با این حال، برندهایی مانند سامسونگ سال هاست که چنین قابلیتی را ارائه نکرده اند.

بر اساس تحقیقات انجام شده، گوگل پارتیشن A/B را برای اندروید 13 اجباری کرده است. این ویژگی نقش بسیار مهمی در پیاده سازی به روز رسانی مداوم دارد.

به عبارت ساده، به روز رسانی های مبتنی بر این سیستم در پارتیشن غیرفعال گوشی نصب می شود، در حالی که قسمت فعال پارتیشن به اجرای برنامه های مختلف ادامه می دهد. سپس، پس از اتمام مراحل نصب، فقط باید گوشی را ریبوت کنید. در نتیجه، نصب آپدیت چند دقیقه طول می کشد و شما توانایی استفاده از گوشی خود را از دست می دهید.

متأسفانه، به‌روزرسانی‌های مداوم به فضای ذخیره‌سازی بیشتری برای نصب نیاز دارند. به نظر می رسد عدم تمایل شرکت هایی مانند سامسونگ به اجرای این ویژگی به این موضوع بازمی گردد. با این حال، پارتیشن مجازی A/B راه حل خوبی برای این مشکل است. این نیز فضای ذخیره سازی مورد نیاز را کاهش می دهد.

گوگل در سال 2020 اعلام کرد که پارتیشن مجازی A/B تنها روش مجاز برای نصب آپدیت ها خواهد بود. بنابراین، اگرچه گوگل هنوز شرکت ها را مجبور به استفاده از این ویژگی نکرده است، اما از سوی دیگر می خواهد آنها را از استفاده از روش های دیگر باز دارد.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا