اندروید 13 یکی از بدترین مشکلات اندروید 12 را حل می‌کند

اولین نسخه بتای اندروید 13 که به تازگی منتشر شده است نشان می دهد که در این سیستم عامل کاربران می توانند لوازم خانگی هوشمند خود را از همان صفحه قفل کنترل کنند. قابلیتی که اگرچه کاربردی بود اما در اندروید 12 وجود نداشت.

اولین نسخه بتای اندروید 13 به تازگی منتشر شده است و ما دائماً به دنبال ویژگی ها و قابلیت های جدید هستیم تا ببینیم گوگل چه چیزی در سال جاری ارائه می دهد. اگرچه گزینه های تحقیقاتی زیادی وجود دارد، اما یکی از بهترین هایی که به تازگی کشف کرده ایم، قابلیت کنترل لوازم خانگی هوشمند است که در نسخه فعلی اندروید مشکل بزرگی است.

زمانی که اندروید 12 معرفی شد، گوگل تصمیم گرفت تنظیمات Smart Home Management را از منوی پاور حذف کند و به بخش Quick Settings منتقل کند. این به کاربر این امکان را می داد تا با سرعت بالاتری به گزینه های متصل شده دسترسی داشته باشد. با این حال، فشار دادن و نگه داشتن کلید پاور برای دسترسی به این ویژگی همچنان راه بهتری برای برخی بود.

اما مشکل متفاوت بود. گوگل در اندروید 12 امکان کنترل دستگاه های هوشمند از روی صفحه قفل گوشی را فعال نکرده است. بنابراین کاربرانی که می خواهند لوازم خانگی هوشمند خود را کنترل کنند باید ابتدا گوشی را باز کرده و از طریق منوی تنظیمات سریع به گزینه ها دسترسی داشته باشند، حتی برای کارهای ساده و روزمره مانند خاموش کردن چراغ ها. اما خوشبختانه به نظر می رسد در اندروید 13 امکان کنترل لوازم خانگی هوشمند از طریق صفحه قفل وجود داشته باشد.

خانه هوشمند اندروید 13

برای بهره مندی از این قابلیت کافی است وارد تنظیمات شده و در قسمت نمایش، صفحه قفل، گزینه را وارد کنید کنترل دستگاه قفل شده فعال سازی (تنظیمات> نمایش> قفل صفحه نمایش). البته نسخه بتا اندروید 13 در حال حاضر فقط برای دارندگان گوشی های پیکسل و این بار برای گوشی های گوگل در دسترس است.

شرکت های دیگر معمولا برای کسانی که در برنامه بتا ثبت نام کرده اند اندروید جدید را همراه با انتشار نسخه بتا رابط کاربری جدید خود ارائه می دهند، البته این روند هنوز برای هیچ شرکت اندرویدی آغاز نشده است.

منبع: تامز گاید

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا