انویدیا می‌گوید بیش از نیاز بازار کارت گرافیک تولید کرده است

فروش رایانه های شخصی در سه ماهه جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و بنابراین شرکت هایی مانند انویدیا و اینتل تحت فشار زیادی قرار گرفته اند. به همین دلیل این سوال پیش روی سرمایه گذاران این شرکت ها مطرح شد که مدیران شرکت ها برای مقابله با این وضعیت برنامه دارند. در همین حال، مدیرعامل انویدیا رسما اعلام کرده است که این شرکت بیش از نیاز بازار کارت گرافیک تولید کرده است و اکنون باید آن قطعات را با قیمت کمتری بفروشد.

وی در جریان انتشار آخرین گزارش مالی انویدیا گفت تا زمان عرضه نسل جدید کارت گرافیک های این شرکت، نسل فعلی و قدیم باید با قیمت کمتری به فروش برسند. همانطور که احتمالا می دانید تا چند ماه دیگر سری RTX 4000 به صورت رسمی عرضه می شود و در این صورت تقاضا برای خرید این سری کاهش چشمگیری خواهد داشت. در نتیجه باید تعداد زیادی کارت گرافیک سری RTX 3000 در این مدت با تخفیف های جذاب به فروش برسد.

البته باید توجه داشته باشیم که حتی اگر انویدیا بخواهد قیمت کارت گرافیک های خود را کاهش دهد، تصمیم شرکا و خرده فروشان در مورد قیمت نهایی این قطعات بسیار مهم است. اما در هر صورت با توجه به شرایط موجود حتی این افراد نیز چاره ای جز کاهش قیمت کارت گرافیک در انبارهای خود ندارند.

در همین حال، مدیر مالی انویدیا اعلام کرد که بر روی بخش جدیدی از بازار بازی تمرکز کرده است تا با بهره گیری از آن منبع درآمد جدیدی ایجاد کند. دقیقاً مشخص نیست که این مدیر عامل انویدیا در مورد کدام بخش از بازار بازی صحبت می کند، اما شاید انویدیا قصد دارد بیشتر بر روی کنسول های بازی دستی تمرکز کند. AMD در حال حاضر رهبر بازار در این زمینه است.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا