فناوری اطلاعات

اولین کارت گرافیک اینتل تابستان امسال راهی بازار می‌شود

اینتل برنامه ای برای عرضه کارت های گرافیک خود دارد. بر اساس این زمان بندی، کارت های گرافیک سیستم های دسکتاپ ابتدا وارد بازار چین می شوند و در زمینه پردازنده های گرافیکی لپ تاپ، سامسونگ هم اکنون می تواند از آن ها به صورت انحصاری برای لپ تاپ های خود در کره جنوبی استفاده کند. اما در آینده نزدیک، سایر کشورها و شرکت ها نیز به پردازنده های گرافیکی اینتل دسترسی خواهند داشت.

اینتل می گوید که با شرکت هایی مانند لنوو، ایسر، اچ پی و ایسوس همکاری می کند تا در اسرع وقت لپ تاپ های مبتنی بر پردازنده های گرافیکی سری Arc 3 را عرضه کند. در مورد لپ تاپ های مجهز به پردازنده های گرافیکی قدرتمند از سری Arc 5 و Arc 7، بدیهی است که در اوایل تابستان شاهد عرضه آن ها خواهیم بود. اینتل می گوید که در ابتدا انتظار داشت که GPU ها تا کنون به طور گسترده در دسترس باشند، اما چالش های توسعه نرم افزار و مشکلات زنجیره تامین کند شده است.

در زمینه کارت گرافیک های دسکتاپ نیز اینتل اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال 2022 در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. کارت های گرافیک پایین رده در ابتدا به دست شرکت های چینی می رسد و این بدان معناست که مصرف کنندگان قادر به خرید کارت گرافیک مورد نظر نخواهند بود. شخصا . همچنین در پایان تابستان، کارت گرافیک های ارتقا یافته سری Arc 5 و Arc 7 به دست شرکت ها می رسد و مدتی بعد در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

اینتل گفت که ارائه این کارت ها به برخی شرکت ها می تواند مشکلات احتمالی را با دقت بیشتری بررسی کند. با این حال، اگر کارت های گرافیک از همان ابتدا در دسترس عموم قرار گیرند، با توجه به تنوع سیستم ها، تعداد مشکلات احتمالی قطعا بسیار زیاد خواهد بود. از سوی دیگر، به نظر می‌رسد تقاضای زیادی برای کارت‌های گرافیک پایین‌رده در بازار چین وجود دارد و با توجه به اینکه کارخانه‌های این کارت‌ها در همان کشور واقع شده‌اند، اینتل با هزینه‌های حمل و نقل بسیار کمتری مواجه است.

البته با توجه به رویکرد اینتل، علاقه مندان به مونتاژ کیس کامپیوتر برای استفاده از این کارت های گرافیکی باید حداقل تا پایان تابستان منتظر بمانند. با توجه به اینکه انویدیا در نظر دارد امسال 4000 سری گرافیک معرفی کند، باید ببینیم این محصولات اینتل در برابر رقبای قدیمی خود در این زمینه چه حرفی برای گفتن دارند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا