اوکراین از اپل می‌خواهد فروش محصولاتش را در روسیه متوقف کند و دسترسی به اپ‌ استور را ببندد

طبق آخرین اخبار، معاون نخست وزیر اوکراین از اپل خواسته است تا فروش محصولات خود و همچنین دسترسی به اپ استور روسیه را متوقف کند. در همین راستا «میخائیل فدوروف» معاون نخست وزیر اوکراین و همچنین وزیر تحول دیجیتال این کشور نامه ای به «تیم کوک» مدیرعامل اپل ارسال کردند. او از او خواست محصولاتش را در روسیه بفروشد و دسترسی آن طرف به اپ استور را مسدود کنید.

فدوروف در نامه ای به محکومیت مدیر عامل شرکت اپل نوشت: امروزه هر کشوری در دنیای مدرن با اعمال تحریم ها بر متجاوزان و دشمنان خود فشار می آورد و این اقدامات می تواند بهترین پاسخ را به تانک ها، موشک ها و سایر تجهیزات نظامی دشمن ارائه دهد. . پدر من از شما می‌خواهم که ارائه خدمات و محصولات اپل به روسیه را متوقف کنید و مطمئن هستم که شما تمام تلاش خود را برای محافظت از اوکراین، اروپا و در نهایت از کل جهان دموکراتیک در برابر تهاجم انجام خواهید داد.

اوکراین از اپل می‌خواهد فروش محصولاتش را در روسیه متوقف کند و دسترسی به اپ‌ استور را ببندد

همانطور که احتمالا می دانید، روسیه بامداد پنجشنبه به اوکراین حمله کرد و از طریق هوا، زمین و دریا به این کشور حمله کرد. این حملات، پدافند هوایی و دیگر زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار دادند. لازم به ذکر است که از جمله اهداف حملات روسیه کیف، خارکف و اودسا بود. بسیاری از شهرها از جمله کیف پایتخت اوکراین در جریان حمله نظامی بمباران شدند.

در پاسخ به این تجاوز نظامی، دولت آمریکا و متحدانش تحریم های جدیدی را علیه روسیه وضع کردند. رئیس جمهور آمریکا در واکنش به آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین گفت که با رهبران گروه 7 دیدار خواهد کرد و ایالات متحده و متحدانش تحریم های شدیدی را علیه روسیه اعمال خواهند کرد تا دسترسی روسیه به صادرات را محدود کنند، به این امید که نظامی و فناوری شما را محدود کنند. توانایی ها. علاوه بر این، هدف از تحریم ها محدود کردن توانایی دولت روسیه برای تجارت دلار، یورو، پوند و ین است.

به گزارش بلومبرگ، اپل یک وب سایت ویژه در روسیه برای فروش آیفون، مک و سایر دستگاه ها و همچنین اپ استور روسیه دارد. لازم به ذکر است که در دو سال گذشته مقامات مسکو اپل را برای انجام این کار تحت فشار قرار دادند و در نهایت اپل تسلیم شد.

اوکراین از اپل می‌خواهد فروش محصولاتش را در روسیه متوقف کند و دسترسی به اپ‌ استور را ببندد

روسیه در سال 2019 قانون جدیدی را تصویب کرد که بر اساس آن تمامی رایانه‌ها، تلفن‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند و سایر ابزارهای فروخته شده در این کشور باید با تعدادی برنامه روسی مورد تأیید دولت همراه باشند. از سوی دیگر، رگولاتوری مخابرات کشور از 13 شرکت خارجی و عمدتا آمریکایی خواسته است تا تا سال 2022 دفاتر رسمی در روسیه راه اندازی کنند، در غیر این صورت فعالیت آنها در این کشور تعلیق خواهد شد.

اپل این بار تسلیم شد و یک دفتر تجاری رسمی در مسکو راه اندازی کرد. مدیر اجرایی اپل دیروز در توییتر به وضعیت اوکراین واکنش نشان داد و اعلام کرد که از تلاش‌های بشردوستانه محلی حمایت خواهد کرد. فدوروف در نامه خود نوشت: “ما متقاعد شده ایم که چنین اقداماتی به جوانان و جمعیت فعال روسیه انگیزه می دهد تا از تهاجم نظامی شرم آور جلوگیری کنند.” اگرچه تیم کوک حمایت کامل خود را از اپل اعلام کرده است، اما تاکنون هیچ اقدام مشخصی از سوی این غول فناوری آمریکایی انجام نشده است.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا