اپلیکیشن‌های پیش‌فرض در iOS 14 با به‌روزرسانی اپ‌ها به حالت اولیه بر‌می‌گردند

با انتشار iOS 14 و iPadOS 14 اپل برای اولین بار به کاربران اجازه داد که از برنامه های توسعه داده شده توسط توسعه دهندگان دیگر را بهعنوان اپ پیشفرض هایی مانند ایمیل و مرورگر استفاده کنند.

بعد از انتشار نسخه نهایی از این سیستم عامل ها، مشخص شد که نسخه چهاردهم سیستم عامل iOS و iPadOS دارای باگی است که باعث می شود بعد از هر بار خاموش و روشن شدن دستگاه تنظیمات قرار داده شده برای آپ های پیشفرض به حالت اولیه خود برگردند.

با وجود اینکه اپل با انتشار به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری این مشکل را رفع می‌کند، اما به نظر می‌رسد که کاربران اکوسیستم اپل با باگی جدید در رابطه با تغییر اپ‌های پیشفرض در iOS 14 و iPadOS 14 روبه‌رو شده‌اند.

به نظر می رسد که این باگ جدید باعث می شود که هر وقت اپ قرار می گیرد بهعنوان اپ پیشفرض برای ایمیل یا مرورگر، به روز رسانی نرم افزاری را کند، تنظیم قرار داده شده برای اپ های پیشفرض به حالت اولیه خود برمیگردند.

سیستم عامل دارای iOS 14 است

سایت The Verge این مشکل را به خطر انداخته است و در این رابطه گفته می شود که زمانی که یک ایمیل یا مرورگر را با استفاده از استور در جدیدترین نسخه iOS یعنی iOS 14.1، به نسخه جدیدتر به روز رسانی کنید، مورد استفاده قرار گیرد. این ایده خوبی است که اوقات خوبی داشته باشید.

با توجه به این موضوع، کاربران باید زمانی که قرار گیرند به عنوان پیشفرض مرورگر یا ایمیل را به نسخه جدیدتر به روز کنند، با مراجعه به قسمت «تنظیمات» (Settings) این آپ را دوباره به عنوان پیشفرض انتخاب کنند. اما در صورتی که نمی‌توانید این کار را بعد از هر به‌روزرسانی نرم‌افزاری اپ دلخواه انجام دهید، می‌توانید تا زمانی که اپل این مشکل را برطرف کند، آپهای قرار داده شده بهعنوان اپ پیشفرض را به روز کنید.

شما بعد از نصب iOS iPadOS 14 و 14 می‌توانید که اپهایی مانند کروم، Edge، DuckDuckGo و فایرفاکس را برای پیشفرض مرورگر، و آپهایی مانند Gmail، Spark و Microsoft Outlook را به عنوان گزینه پیشفرض ایمیل انتخاب کنید.

زمانی که یکی از این اپها را بهعنوان اپ پیشفرض و جایگزین Safari و Mail انتخاب کنید، در آن زمان هر زمانی که نیاز به استفاده از مرورگر یا ایمیل این اپهای جدید توسط سیستم عامل اجرا خواهد شد، البته اگر این اپها به شما به روز رسانی نمی شوند. متشکرم!

از: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا