اپلیکیشن‌های پیش‌فرض در iOS 14 با ریبوت کردن آیفون به حالت اولیه برمی‌گردند

در iOS 14 جدید، اپل برای اولین بار به کاربران اجازه داد تا اپلیکیشن های پیش فرض خود مانند سافاری و ایمیل را با اپلیکیشن هایی که دوست دارند جایگزین کنند.

اما اکنون به نظر می رسد که این قابلیت تغییر اپلیکیشن های پیش فرض ممکن است موقتی باشد. پس از نصب iOS 14، بسیاری از کاربران متوجه شده‌اند که پس از خاموش و روشن کردن آیفون یا آی‌پد، سایر برنامه‌هایی که به عنوان برنامه پیش‌فرض Safari یا ایمیل انتخاب شده‌اند، با مرورگر پیش‌فرض iOS و برنامه‌های ایمیل جایگزین می‌شوند.

بررسی ها نشان می دهد که این مشکل در مدل های مختلف آیفون و آیپد که دارای iOS 14 و iPadOS 14 هستند وجود دارد، احتمالا در این زمینه با باگی مواجه خواهیم شد که احتمالا اپل با انتشار آپدیت بعدی این سیستم عامل، آن را برطرف خواهد کرد.

با توجه به اینکه شکایات زیادی علیه سیاست های خود اپل وجود دارد و بسیاری تلاش می کنند تا سیاست های اپل را ثابت کنند، به نظر نمی رسد این ویژگی در روشن و خاموش کردن آیفون در iOS 14 باشد.

برای بسیاری از کاربران، این مشکل بزرگی نخواهد بود، زیرا بسیاری از کاربران به ندرت دستگاه خود را روشن و خاموش می کنند.

روز چهارشنبه شاهد عرضه سیستم عامل های جدید iOS 14 و iPadOS 14 بودیم که پس از نصب این سیستم عامل های جدید، بسیاری از کاربران اپلیکیشن هایی مانند گوگل کروم و مایکروسافت اج را به عنوان اپلیکیشن پیش فرض به جای سافاری انتخاب کردند.

علاوه بر این، بسیاری از کاربران اپلیکیشن ایمیل این سیستم عامل را جایگزین Microsoft Outlook و Spark کرده اند. البته این خبر خوبی برای این کاربران در زمان خاموش و روشن بودن دستگاه نخواهد بود.

باید ببینیم اپل چگونه به این مشکل پاسخ می دهد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم
دکمه بازگشت به بالا