اپلیکیشن گوگل لنز انتقال متن دستخط به کامپیوتر را امکان‌پذیر کرد

اپلیکیشن گوگل لنز در آخرین به روز رسانی خود ویژگی های مفیدی دریافت کرد. این ابزار تشخیص تصویر اکنون می‌تواند متن دست‌نویس دنیای واقعی را به رایانه منتقل کند و به افراد کمک کند کلمات پیچیده را تلفظ کنند. در ادامه به بررسی ویژگی های جدید این اپلیکیشن می پردازیم.

متن دست نویس را کپی و جایگذاری کنید

اپلیکیشن گوگل لنز انتقال متن دستخط به کامپیوتر را امکان‌پذیر کرد

اپلیکیشن گوگل لنز مدت ها قبل از توانایی انتقال متن دست نویس به گوشی هوشمند استفاده می شد. اما اکنون به لطف این قابلیت جدید می توانید به راحتی این متون را به دسکتاپ و لپ تاپ منتقل کنید.

فرض کنید یادداشتی را روی یک تکه کاغذ می نویسید و اکنون می خواهید متن را از طریق ایمیل ارسال کنید یا در رایانه خود ویرایش متن انجام دهید. اکنون به لطف این قابلیت جدید گوگل لنز، می توانید متن را انتخاب کرده و سپس روی گزینه copy to computer ضربه بزنید تا این متن به رایانه شما ارسال شود. به غیر از متن دست نویس، می توانید همین کار را برای متون چاپی نیز انجام دهید. به گفته گوگل، برای انجام این کار در رایانه، باید از مرورگر کروم استفاده کنید و حساب ثبت شده در آن باید با اکانت گوگل مرتبط با اپلیکیشن گوگل لنز باشد.

تلفظ دشوار کلمات را یاد بگیرید

لنز گوگل

یکی دیگر از ویژگی های جدید گوگل لنز، یادگیری نحوه تلفظ کلمات دشوار است. پس از اسکن عبارت، کافیست آن را انتخاب کرده و گزینه new listening را بزنید تا تلفظ صحیح آن بشنوید. گوگل لنز همچنین می تواند با جستجوی عبارات انتخاب شده در موتور جستجوی شرکت، به کاربران کمک کند مفاهیم جدید را بیاموزند.

به گفته این شرکت، اکنون تمامی کاربران نسخه اندروید گوگل لنز می توانند از این ویژگی ها بهره ببرند و کاربران iOS نیز علاوه بر تلفظ کلمات، از دیگر ویژگی های جدید این اپلیکیشن نیز بهره برده اند.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا