اپلیکیشن و نرم‌افزار

اپلیکیشن RealityScan اپیک عکس‌های شما را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل می‌کند

اپیک گیمز اخیرا اپلیکیشن جدیدی را برای گوشی های هوشمند معرفی کرده است که می تواند مدل های سه بعدی اشیاء را از مجموعه عکس های گوشی شما ایجاد کند. ایده این اپلیکیشن این است که با کمک RealityScan بتوانید یک شی در دنیای واقعی مانند میز، صندلی و … را اسکن کنید و از مدل سه بعدی این شیء اسکن شده در خود استفاده کنید. بازی یا پروژه

در ویدیوی منتشر شده توسط این اپلیکیشن مشاهده می کنیم که کاربر یک صندلی قهوه ای رنگ را اسکن می کند که نتیجه آن شبیه یک مدل سه بعدی دست ساز به نظر می رسد. این اپلیکیشن در حال حاضر برای اولین بار به صورت آزمایشی از طریق پلتفرم TestFlight اپل در دسترس است که برای 10000 کاربر در دسترس خواهد بود.

اپلیکیشن RealityScan اپیک عکس‌های شما را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل می‌کند

می توانید نسخه بتا RealityScan را نصب کنید و مدل های سه بعدی جذابی را از آن دریافت کنید. علاوه بر این، کار با این اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. برای گرفتن یک سری عکس، می توانید کلید عکاسی را نگه دارید یا به صورت جداگانه عکس بگیرید و در حین انجام این کار، با دقت در اطراف سوژه حرکت کنید تا اپلیکیشن بتواند چندین عکس از سوژه شما بگیرد. لازم به ذکر است که این اپلیکیشن شما را ملزم می کند که حداقل 20 عکس از سوژه خود بگیرید. پس از اتمام اسکن، می‌توانید مدل را در Sketchfab، یک پلتفرم مدل‌سازی سه بعدی برای آپلود، آپلود کنید و در عرض چند دقیقه می‌توانید مدل اسکن‌شده سه‌بعدی را که در تلفن یا لپ‌تاپ خود گرفته‌اید، مشاهده و ذخیره کنید.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که به محض اینکه مدل سه بعدی تصویر شما ذخیره شد، می توانید مدل خود را به روش های مختلفی از جمله تغییر رنگ سفارشی کنید. در حال حاضر 10000 کاربر iOS از طریق TestFlight به نسخه بتا RealityScan دسترسی دارند. اما گفته می شود اواخر سال جاری تمامی کاربران iOS می توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند و انتظار داریم از سال 2022 شاهد انتشار نسخه اندروید این اپلیکیشن به صورت نامحدود باشیم.

اپلیکیشن RealityScan اپیک عکس‌های شما را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل می‌کند

همانطور که می دانید اپیک گیمز در سال های اخیر به دلیل شکایت علیه اپل حواشی زیادی ایجاد کرده است که در نهایت به نفع آن تمام شد. این شکایت در آگوست 2020 توسط Epic Games پس از حذف ناگهانی بازی محبوب فورتنایت از اپ استور و عدم امکان دانلود آن توسط کاربران مطرح شد. در واقع به گفته اپل، اپیک گیمز یک سیستم پرداخت را در اپلیکیشن فورتنایت قرار داده است که برخلاف قوانین اپ استور است.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا