اپل ارتقای حافظه‌ی SSD مک استودیو را به شکل نرم‌افزاری غیرممکن کرده است

چند روز پیش، کالبد شکافی یوتیوبر معروف مک استودیو نشان داد که SSD مک استودیو را می توان گسترش داد. اما اکنون یکی دیگر از کاربران یوتیوب به این نتیجه رسیده است که کاربران در حال حاضر به دلیل محدودیت های نرم افزاری اعمال شده توسط اپل قادر به انجام این کار نیستند.

یادآوری می کنیم که در کیس مک استودیو دو اسلات SSD وجود دارد و می توانید این SSD ها را جابجا کنید. یکی از YouTuberها برای پاک کردن مقیاس پذیری SSD های مک استودیو، آن حافظه را به طور کامل پاک کرد و سپس آن را در شکاف خالی مک استودیو دیگری قرار داد. اما در نهایت استودیو مورد نظر با خطای SOS مواجه شد و در نتیجه لود نشد.

مک استودیو SSD

اگرچه مک استودیو ممکن است SSD جدید را از نظر سخت افزاری شناسایی کند، اما نرم افزار اپل از بوت شدن سیستم جلوگیری می کند. به گفته وب سایت اپل، حافظه SSD در دسترس مصرف کنندگان نیست و افرادی که به ظرفیت SSD بیشتری نیاز دارند باید از همان ابتدا به فکر آن باشند. بر اساس شواهد موجود، به نظر می رسد که استادان مجاز می توانند SSD مک استودیو را با استفاده از نرم افزار ارائه شده توسط اپل ارتقا دهند. از سوی دیگر، اپل ممکن است در آینده با انتشار یک به روز رسانی نرم افزاری، این امکان را برای همه کاربران فراهم کند.

در این زمینه می توان به مک پرو اشاره کرد که در سال 2020 بدون قابلیت ارتقاء ظرفیت حافظه داخلی عرضه شد. اما پس از انتقادات گسترده، اپل کیت مخصوصی را برای این منظور معرفی کرد. بنابراین به احتمال زیاد اپل بالاخره می تواند مک استودیو SSD خود را ارتقا دهد که خبر بسیار خوبی برای کاربران این کامپیوتر قدرتمند خواهد بود.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا