فناوری اطلاعات

اپل از قابلیت Crash Detection (تشخیص تصادف) رونمایی کرد

اپل در مراسم معرفی آیفون های جدید نیز قابلیت بسیار کاربردی به نام Crash Detection را معرفی کرد. قابلیتی که به آیفون 14 و اپل واچ سری 8 اجازه می دهد در صورت تصادف به مخاطبین ضروری متصل شوند.

با وجود اینکه Crash Detection یک ویژگی بسیار مفید و خوب به حساب می آید، امیدواریم هرگز از آن استفاده نکنید. زیرا اساساً این ویژگی زمانی که خدای ناکرده دچار حادثه شوید به شما کمک می کند. تصادفات به طرق مختلف اتفاق می افتد. یا از جاده خارج می شوید یا ماشین دیگری با شما برخورد می کند. در هر صورت آیفون ها و اپل واچ های جدید به لطف حسگرهای تعبیه شده در خود می توانند متوجه این موضوع شوند و پس از مدت کوتاهی با مخاطبین لازم تماس بگیرند.

بارها شنیده ایم که اپل واچ ها توانسته اند با تشخیص سقوط و تماس با مراکز اورژانس جان افراد مختلف را نجات دهند. اما این قابلیت نجات جان در محصولات اپل اکنون یک پله بالاتر رفته و به کاربران در تصادفات جاده ای کمک می کند. البته این بار نه تنها در ساعت های اپل، بلکه در گوشی های سری آیفون 14 نیز قابل استفاده است.

طبق گفته اپل، اگر در یک تصادف رانندگی شدید قرار بگیرید، اپل واچ سری 8 و آیفون 14 می توانند بر اساس شدت ضربه تشخیص دهند که این اتفاق افتاده است. پس از 10 ثانیه به طور خودکار پیامی با محل دقیق شما برای مخاطبین اصلی شما ارسال می شود تا با ارسال مختصات محل حادثه با مراکز اورژانس تماس گرفته و تیم مربوطه را به محل شما هدایت کنند.

اپل واچ سری 8 و آیفون 14 دارای ژیروسکوپ 3 محوره و شتاب سنج نیروی G هستند که به گفته اپل می تواند تا 256 گرم فشار را اندازه گیری کند. همچنین سرعت مدل سازی این محصولات هم اکنون 4 برابر بیشتر از قبل بوده و به 3000 بار در ثانیه رسیده است. این اجازه می دهد تا زمان دقیق برخورد اندازه گیری شود. هنگامی که این ویژگی ها را با آنچه اپل «الگوریتم سنسور پیشرفته» می نامد ترکیب می کنید، ویژگی جدیدی به نام «تشخیص تصادف» ایجاد می شود که می تواند جان شما را در موقعیت های خطرناک نجات دهد.

ویژگی تشخیص تصادف اپل می تواند تصادفات را در خودروهای معمولی، شاسی بلندها و کامیون ها تشخیص دهد. به گفته اپل، این توانایی نتیجه سال ها تحقیق دقیق است که پس از آزمایش های تصادف متعدد در شرایط آزمایشگاهی به دست آمده است. نباید فراموش کرد که الگوریتم تشخیص حادثه اپل بر اساس بررسی 1 میلیون ساعت داده حادثه در دنیای واقعی آموزش داده شده و در نتیجه بسیار دقیق است.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا