فناوری اطلاعات

اپل این دو ویژگی آیفون 14 را از شیائومی کپی‌برداری کرده است

اپل از جمله شرکت هایی است که ویژگی های متفاوتی را از شرکت های مختلف کپی می کند. برای مثال می توان به ارائه امکاناتی مانند دوربین فوق عریض، حالت دوربین در شب و زیرنویس همزمان اشاره کرد که همگی برای اولین بار قبل از اپل در گوشی های اندرویدی مورد استفاده قرار گرفتند. حال در کنار برخی از ویژگی های معروف سری آیفون 14 که از گوشی های اندرویدی به این مدل ها راه پیدا کرده اند، باید به 2 ویژگی کمتر شناخته شده ای که اولین بار توسط شیائومی استفاده شد اشاره کنیم.

بهبود تنظیم خودکار روشنایی با دو سنسور

شیائومی آیفون 14

گوشی های سری آیفون 14 از دو سنسور برای تشخیص نور محیط استفاده می کنند. به طور خاص، یکی از سنسورها در پنل جلویی و سنسور دوم در پنل پشتی نصب شده است. به لطف این رویکرد، گوشی های مورد نظر می توانند روشنایی نمایشگر را با دقت بیشتری تنظیم کنند.

با این حال شیائومی اولین شرکتی است که در سال 2020 این قابلیت را برای سری Mi 10 پیاده سازی کرده است.بعد از شیائومی شرکت هایی مانند گوگل و سامسونگ شروع به استفاده از این قابلیت کرده اند.

جی پی اس با فرکانس دو برابر

شیائومی آیفون 14

از دیگر عملکردهای مورد استفاده اپل برای اولین بار، می توان به استفاده از مدل های آیفون 14 پرو مبتنی بر GPS با فرکانس دوگانه اشاره کرد. همانطور که از نامش پیداست، این فناوری با استفاده از دو فرکانس مکان کاربر را تعیین می کند. بنابراین، برای مثال، هنگام استفاده از نقشه، می توانید مکان را با دقت و سرعت بیشتری نسبت به قبل ببینید.

شیائومی در سال 2018 برای اولین بار از این قابلیت در گوشی پرچمدار Mi 8 استفاده کرد که پس از آن تاریخ، ویژگی مورد بحث در گوشی های شرکت های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع: Android Authority

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا