اپل با الگوبرداری از سامسونگ آیفون تاشو را می‌سازد

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وب سایت کره ای The Elec، اپل ظاهرا در حال تولید نمایشگری برای آیفون تاشو است که سامسونگ قبلا در گوشی های تاشو خود از آن استفاده کرده است.

سامسونگ را باید اولین شرکتی دانست که نمایشگر OLED منعطف بدون پلاریزه (فیلتر نوری) تولید کرده و برای اولین بار در گلکسی زد فولد 3 از آن استفاده کرده است. با این حال گفته می شود گوشی های نسل 4 با کیفیت تاشوی سامسونگ بهتر خواهند بود.

اکنون به نظر می رسد اپل می خواهد از همان فناوری استفاده کند که سامسونگ برای ساخت نمایشگر ZFold 3 برای ساخت نمایشگر آیفون صدفی استفاده کرده است. چیزی که این شرکت آمریکایی در نظر دارد تولید یک پنل OLED نازک است که پلاریزه کننده نداشته باشد. جالب اینجاست که طبق گفته The Elec، این نمایشگر باید در سال 2025 به تولید انبوه برسد.

اگر سوالی دارید که پلاریزه‌ای که سامسونگ دو سال برای تولید آن بدون آن صرف کرده است چیست، باید بگوییم که پلاریزه‌کننده همانطور که گفته شد یک فیلتر نوری است که در نگاه اول از پراکندگی نور جلوگیری می‌کند و دید بسیار بهتری را انجام می‌دهد. اما همچنین انتقال نور را کاهش می دهد، که باعث می شود مصرف صفحه نمایش به طور چشمگیری افزایش یابد، در حالی که صفحه نمایش به همان روشنایی یک پانل پلاریزه می رسد. . این یعنی مصرف انرژی بیشتر اما با همان کیفیت. به علاوه پنل هایی که از این فیلتر استفاده می کنند کمی ضخیم تر هستند که برای یک گوشی تاشو با کیفیت و کارآمد چندان مناسب نیست.

اپل با الگوبرداری از سامسونگ آیفون تاشو را می‌سازد

عکس در سمت چپ، تلفنی که از فیلتر پلاریزه استفاده می کند، عکس در سمت راست، تلفنی که از فیلتر پلاریزه استفاده می کند

حذف پلاریزه از پنل های OLED گوشی های تاشو باعث کاهش مصرف برق آنها در حدود 25 درصد و افزایش سرعت انتقال نور به میزان 33 درصد شده است. این گفته خود سامسونگ است و ECO2 نیز نامیده می شود. در زیر مقایسه نمایشگر گلکسی زد فولد 3 با نمایشگر دیگر گوشی های تاشوی موجود در بازار را در بخش های مختلف مشاهده می کنید تا ببینید حذف پلاریزرها و فناوری ها از سامسونگ به طور کلی تا چه اندازه باعث عالی شدن گلکسی زد فولد 3 شده است. تلفن در این زمینه

نام تلفن حداکثر روشنایی (بیشتر بهتر است) حداقل روشنایی (کمتر بهتر است) کنتراست (بیشتر بهتر است) دمای رنگ (کلوین) گاما نرخ خطای نمایش رنگی RGBMY (کمتر بهتر است) میزان خطای نمایشگر خاکستری (کمتر بهتر است)
گلکسی زد فولد 3 752 (عالی) 1.6 (عالی) بی اندازه (عالی) 6288 (عالی) 2 2.4 (خوب) 4.52 (متوسط)
گلکسی زد فولد 2 615 (عالی) 1.6 (عالی) بی اندازه (عالی) 6721 (عالی) 2 2.64 (خوب) 5.84 (متوسط)
هواوی میت ایکس اس 430 (خوب) 1.1 (عالی) بی اندازه (عالی) 6662 (عالی) 2.32 2.73 (خوب) 2.63 (خوب)
گلکسی زد فلیپ 3 727 (عالی) 1.7 (عالی) بی اندازه (عالی) 6425 (عالی) 1.99 1.59 (عالی) 2.32 (متوسط)

همانطور که می بینید، بنچمارک صفحه نمایش پوشه گلکسی Z3 در مقایسه با نسل قبل از نظر رندر رنگ و حداکثر روشنایی واقعا عالی بود، در حالی که نمایشگر ZFold 2 به دلیل پلاریزه بودن آن طور که باید عمل نکرد. اگرچه تفاوت زیاد نیست، اما کار می کند.

تلاش اپل با کمک سامسونگ برای تولید پنل‌های OLED منعطف بدون لایه پلاریزه نشان می‌دهد که این شرکت آمریکایی در یک قدمی تولید آیفون تاشو قرار دارد و به نظر می‌رسد زمان زیادی تا تولید آیفون تاشو باقی نمانده است. گفته می شود در سال 2012، اما بعید به نظر می رسد که این مدت طولانی باشد، زیرا اگر این شرکت آمریکایی بخواهد تا سال 2025 فقط یک آزمون و خطا باشد، نمی تواند در برابر شرکت هایی که مطمئناً سهم زیادی از بازار خواهند داشت، موفق شود. این بار. عمل کردن

علاوه بر همه اینها، فناوری های پیچیده تر و بهتری قطعا در سه سال آینده معرفی خواهند شد و با شناختی که از اپل داریم، بعید است که اولین گوشی تاشو آن از نظر فناوری بسیار غنی باشد. بنابراین، این فرآیند تولید و تحویل نباید خیلی طولانی باشد.

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ آیا واقعاً آیفون تاشو در سال 2025 معرفی و عرضه خواهد شد؟

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا