اپل بخشی از تراشه‌های خود را در ایالات‌ متحده تولید خواهد کرد

طبق گزارش جدید بلومبرگ، اپل تولید حداقل برخی از تراشه های سفارشی خود را به یکی از کارخانه های TSMC که اکنون در آریزونا قرار دارد، برون سپاری خواهد کرد.

تیم کوک، مدیر عامل اپل، این برنامه ها را در جلسه ای با مهندسان و کارمندان اپل در آلمان، که در سفر اخیرش به اروپا نیز برگزار شد، فاش کرد. مدیر عامل اپل توضیح داد که در حدود سال 2024، آنها برخی از تراشه های مورد نیاز محصولات خود را در کارخانه آریزونا تولید خواهند کرد. همچنین ممکن است بخشی از تولیدات این شرکت در اروپا انجام شود، زیرا در حال حاضر کارخانه های بیشتری در آن منطقه ساخته می شود.

مدیرعامل اپل در این رابطه گفت: ما قبلاً تصمیم به خرید کارخانه ای در آریزونا گرفته ایم و آن کارخانه در سال 2024 راه اندازی می شود، بنابراین حدود دو سال یا شاید کمتر زمان داریم. من مطمئن هستم که در اروپا، و با مشهودتر شدن این برنامه، ما برخی از تراشه های خود را از کارخانه های تولیدی آینده در آن منطقه تامین خواهیم کرد.”

تراشه های اپل

در این جلسه «ادی کیو» مدیر خدمات اپل و «دیر اوبراین» رئیس خرده فروشی و منابع انسانی این شرکت نیز حضور داشتند. اگرچه کوک جزئیات بیشتری در مورد انتقال تولید تراشه به ایالات متحده و اروپا ارائه نکرد، اما احتمالاً به کارخانه‌ای اشاره می‌کند که TSMC در حال حاضر در آریزونا در حال ساخت آن است.

تراشه‌ساز تایوانی TSMC تامین‌کننده انحصاری پردازنده‌های اپل است و این غول فناوری آمریکایی از تراشه‌های سری A و سری M در تمامی محصولات خود استفاده می‌کند. طبق گزارش بلومبرگ، کارخانه TSMC در چین قرار است در سال 2024 راه اندازی شود. شرکت تراشه تایوانی اعلام کرد که کارخانه تولید پردازنده هایی بر اساس لیتوگرافی 5 نانومتری را آغاز خواهد کرد که حداقل یک نسل از فناوری استفاده شده در محصولات اپل عقب تر است. .

این اقدام اپل در حالی صورت می گیرد که کوپرتینو به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود در سراسر جهان ادامه می دهد. علاوه بر این، ایالات متحده از طریق قانون موسوم به CHIPS و SCIENCE، بیش از 50 میلیارد دلار مشوق مالی برای شرکت های تولید تراشه فعال در این کشور در نظر گرفته است.

منبع: حداکثر 9 تا 5

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا