اپل برای دستیار صوتی خود «هی سیری» را به «سیری» تغییر می‌دهد

طبق گزارش جدید بلومبرگ، اپل قصد دارد دستور فعال سازی دستیار صوتی خود را از «Hey Siri» به «Siri» تغییر دهد. در این گزارش آمده است که تغییر مورد نظر چندان ساده نیست و چالش فنی قابل توجهی برای اپل به حساب می آید. گفته می شود که اپل چندین ماه است که روی این تغییر کار کرده است و انتظار می رود سال آینده یا 2024 برای همه کاربران عرضه شود.

ظاهرا در حال حاضر از کارکنان این شرکت برای تست این ویژگی استفاده می شود و در این بین داده های لازم برای آموزش سیستم هوش مصنوعی سیری به دست می آید. یکی از مهمترین چالش های اپل این است که دستیار صوتی سیری باید بتواند این کلمه را در لهجه ها و گویش های مختلف تشخیص دهد.

اپل همچنین قصد دارد عملکردهای این دستیار را افزایش دهد، به عنوان مثال می توان به افزایش سازگاری با اپلیکیشن ها و سرویس های مختلف اشاره کرد. در این زمینه باید به دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا اشاره کرد که با گفتن همین کلمه کافی است آن را فعال کنید. البته کاربران از عبارت «OK Google» یا «Hey Google» برای استفاده از Google Assistant استفاده می کنند و باید دید که آیا گوگل در آینده چنین تغییری را برای دستیار صوتی خود اعمال خواهد کرد یا خیر.

در هر صورت، طبق این گزارش، احتمالاً به این زودی شاهد عرضه این قابلیت برای عموم نخواهیم بود و در بهترین حالت باید چند ماه صبر کنیم.

منبع: 9to5Mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا