اپل برخی از تولیدات ایرپادز و بیتس خود را به هند منتقل می‌کند

در سال های اخیر، اپل شروع به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود کرده است و تولید محصولاتی مانند آیفون را از چین به مناطق دیگر مانند هند منتقل کرده است. در همین راستا، اکنون به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد بخشی از تولید هدفون های بی سیم AirPods و Beats را به هند منتقل کند.

این گزارش منتشر شده توسط رویترز نشان می دهد که غول کوپرتینویی در حال آماده شدن برای تولید هدفون جدید Beats در هند است. علاوه بر این، به گفته منابع آگاه، ظاهرا سازنده آیفون قصد دارد بخشی از تولید ایرپادها را به این کشور نیز منتقل کند. بر اساس گزارش منتشر شده توسط رویتزر، تامین کننده چینی Luxshare Precision Industry نیز در حال برنامه ریزی برای شروع ساخت AirPods در هند است.

از سوی دیگر تامین کننده اصلی اپل یعنی فاکسکان مسئولیت تولید هدفون بیتس در این منطقه را بر عهده خواهد داشت. Luxshare در حال حاضر بر افزایش تولید AirPods در ویتنام متمرکز است، بنابراین روند انتقال این عملیات به هند ممکن است مدتی طول بکشد. لازم به ذکر است که این غول فناوری آمریکایی قصد دارد بخشی از تولید خود را از چین منتقل کند که آخرین محصول آن سری آیفون 14 است که به زودی تولید آن در این کشور نیز آغاز خواهد شد.

اپل و هند

به گفته تحلیلگران جی پی مورگان، خانواده کوپرتینویی می خواهند هند و ویتنام را به قطب تولید جهانی خود تبدیل کنند. در گزارشی که تحلیلگران این شرکت به اشتراک گذاشته اند، آمده است که اپل تا پایان سال 2022، 5 درصد از تولید جهانی آیفون 14 را به هند منتقل می کند و ظرفیت تولید خود را در این کشور افزایش می دهد تا تا سال 2025، 25 درصد از کل آیفون های آیفون را تولید کند.

ظاهرا اپل در حال کار بر روی کاهش وابستگی خود به چین است که مرکز اصلی تولید این شرکت است. در این راستا، این شرکت تمرکز خود را بر مونتاژ و تولید در مناطقی مانند هند، مکزیک و ویتنام افزایش داده است. علاوه بر این، تولید در هند نیز به شرکت کمک می کند تا هزینه کمتری برای تولید محصولات بپردازد و همین عامل می تواند منجر به کاهش قیمت این محصولات در بازار نیز شود.

منبع: گیزموچینا

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا