فناوری اطلاعات

اپل برنامه افزایش تولید سری آیفون 14 را به دلیل تقاضای کم متوقف کرد

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اپل برنامه های افزایش تولید جدیدترین گوشی های پرچمدار خود یعنی سری آیفون 14 را پس از تحقق نیافتن تقاضای مورد انتظار متوقف می کند.

ظاهرا اپل به تامین کنندگان گفته است که برنامه های افزایش مونتاژ آیفون 14 را به 6 میلیون دستگاه در نیمه دوم سال لغو کنند. اپل پیش‌بینی‌های فروش خود را در هفته‌های منتهی به عرضه آیفون 14 افزایش داد، اما به نظر می‌رسد که تقاضای واقعی آن‌طور که انتظار می‌رفت زیاد نیست. همانطور که اوضاع پیش می رود، اپل قصد دارد امسال 90 میلیون گوشی هوشمند تولید کند، تقریباً همان مقداری که در سال 2021 تولید کرد و مطابق با پیش بینی اولیه این شرکت در تابستان امسال است.

رکود اقتصادی حاکم بر بازار چین بر فروش اپل نیز تأثیر می گذارد، زیرا گفته می شود خرید مدل های سری آیفون 14 در سه روز اول عرضه نسبت به سری آیفون 13 در سال گذشته حدود 11 درصد کاهش داشته است. به طور کلی عواملی مانند تورم، ترس از رکود اقتصادی و جنگ در اوکراین بر تقاضای جهانی برای لوازم الکترونیکی مصرفی تأثیر می گذارد، بنابراین بر اساس داده های منتشر شده توسط International Data Corporation (IDC)، انتظار می رود بازار فروش گوشی های هوشمند را در سال جاری افزایش دهد. کاهش 6، 5 درصدی به 1.27 میلیارد واحد.

سری آیفون 14

همانطور که قبلا در خبرها دیدیم، تقاضا برای مدل های آیفون 14 پرو بیشتر از آیفون 14 با قیمت پایین تر است و طبق گزارش ها، اپل به یکی از تامین کنندگان خود گفته است که ظرفیت تولید را به مدل های غیرپرو آیفون 14 و پرو اختصاص دهد. مدل های این سری مینگ چی کو، یکی از تحلیلگران باسابقه محصولات اپل، هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که اپل تولید مدل های آیفون 14 پرو را به دلیل تقاضای بالا و استقبال بسیار خوب مصرف کنندگان افزایش خواهد داد. به گفته وی، مدل های آیفون پرو عملکرد بهتری داشته اند و امسال این میزان نسبت به سال های گذشته کمی بیشتر شده است.

همچنین، ظاهراً مدل جدید آیفون 14 پلاس با استقبال چندانی از سوی مصرف‌کنندگان مواجه نشده است، زیرا این گوشی هوشمند به همراه آیفون 14 آمار پیش‌سفارش بسیار کمی را ارائه کرده‌اند که نشان می‌دهد ممکن است سیاست اپل برای این دو مدل استاندارد جدید شکست بخورد. طبیعتا ویژگی هایی مانند دوربین اصلی بهتر، پردازنده جدیدتر، ظاهر زیباتر، نمایشگر همیشه روشن و موارد دیگر تفاوت های بسیار واضحی را بین مدل های حرفه ای و غیرحرفه ای آیفون 14 ایجاد می کند و این اقدام اپل برای افزایش فاصله بین آیفون های حرفه ای و استاندارد. مدل‌ها باعث می‌شوند تا کاربران بیشتری به سمت مدل‌های گران‌تر هدایت شوند.

منبع: ماکرومورها

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا