فناوری اطلاعات

اپل تعمیر آیفون و کامپیوترهای مک را در خانه ممکن می‌کند

کاربران آیفون و مک به زودی می توانند این دستگاه ها را در خانه تعمیر کنند. این شرکت ساعاتی پیش اعلام کرد که به زودی فروش قطعات و ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر برخی از محصولات اپل در منزل را آغاز خواهد کرد. این پروژه با سری آیفون 12 و 13 آغاز می شود و سپس مک های مبتنی بر تراشه M1 به پروژه می پیوندند. گفته می شود که مصرف کنندگان می توانند ابتدا نمایشگر، باتری و دوربین را با استفاده از قطعات ارائه شده توسط اپل تعویض کنند و سپس بتوانند قطعات بیشتری را خریداری کنند.

این یک تغییر بزرگ از سوی اپل است که همیشه محدودیت های زیادی را برای تعمیر گجت های خود در تعمیرگاه های غیرمجاز اعمال می کند. به عنوان مثال می توان به تعویض صفحه نمایش آیفون 13 اشاره کرد که به فیس آیدی آسیب وارد می کند اما پس از انتقادات گسترده در نسخه سوم بتای iOS 15.2 این محدودیت حذف شد.

اپل می گوید این طرح در اوایل سال 2022 در ایالات متحده اجرا می شود و سپس به سایر کشورها گسترش می یابد. این شرکت همچنین بیان می کند که این طرح تنها برای کاربرانی مناسب است که مشکلی در تعمیر وسایل الکترونیکی ندارند و به طور کلی اکثریت کاربران باید برای تعمیر این گجت ها به متخصصان مراجعه کنند.

تعمیر آیفون

اپل همیشه به کاربران خود توصیه می کند که از قطعات اصلی ارائه شده توسط این شرکت برای تعمیر گجت های خود استفاده کنند، اما در این بین برخی از تعمیرگاه های غیرمجاز این کار را نمی کنند. اما اکنون اپل با این طرح قطعات لازم را مستقیماً به مصرف کنندگان می فروشد که می تواند درآمد قابل توجهی داشته باشد.

اپل اعلام کرده است که قصد دارد به فروش بیش از 200 قطعه و ابزار مجزا ادامه دهد و مصرف کنندگان می توانند قبل از خرید با مرور درس ها تصمیمات بهتری در این زمینه بگیرند. این شرکت هنوز قیمت تاپ و ابزار را اعلام نکرده است.

منبع: The Verge

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا