فناوری اطلاعات

اپل تولید آیفون 14 در هند را آغاز کرد

به گفته اپل، این شرکت به طور رسمی تولید آیفون 14 را در هند آغاز کرده است. این اولین باری است که بلافاصله پس از عرضه آیفون جدید، اپل تولید آیفون را در هند آغاز کرده است. به گزارش وب سایت TechCrunch، اپل برای تولید این مدل از کارخانه های فاکسکان واقع در منطقه Sriprombudur هند استفاده می کند.

در حالی که اپل در گذشته برخی از آیفون های پرچمدار را در هند تولید کرده است، این معمولاً ماه ها پس از عرضه مدل های مورد بحث انجام می شود. این رویکرد برای آیفون 11، 12 و 13 نیز تکرار شد، اما اکنون این شرکت رویکرد خود را برای آیفون 14 تغییر داده است.

ماه ها پیش گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه اپل تلاش می کند فاصله بین خطوط تولید چین و هند را برای تولید آیفون های جدید کم کند. در ابتدا گفته می شد تولید آیفون 14 در هند از اواخر مهرماه آغاز می شود، اما با رفع چالش های مربوط به زنجیره تامین، اپل توانست زودتر از موعد مراحل تولید آیفون 14 را آغاز کند.

آیفون 14 هند

اپل برای اولین بار در سال 2017 تولید آیفون را در هند آغاز کرد و هدف آن کاهش وابستگی این شرکت به چین به دلیل درگیری های فزاینده با ایالات متحده بود. همزمان با تولید آیفون در هند، جذابیت این مدل ها در بازار هند با کاهش هزینه های تولید رو به افزایش است. آیفون 14 در حال حاضر در هند با قیمت پایه 980 دلار به فروش می رسد، در حالی که قیمت همین گوشی در بازار آمریکا 800 دلار است.

شرکت های دیگری مانند گوگل به دنبال کاهش اتکای خود به چین و تولید گجت ها در کشورهای دیگر هستند. بر اساس گزارش ها، گوگل قصد دارد برخی از گوشی های پیکسل را در هند یا ویتنام تولید کند. سامسونگ از سال 2007 گوشی های خود را در هند تولید می کند و در سال 2018 از بزرگترین کارخانه تولید گوشی در هند رونمایی کرد.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا