فناوری اطلاعات

اپل تولید آیفون 14 پرو و پرو مکس را علی‌رغم تقاضای بالا کاهش می‌دهد

طبق گزارش موسسه Trendforce، اپل می خواهد تولید آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را در سه ماه اول سال 2023 کاهش دهد، در این میان تقاضا برای این دو محصول بسیار بالاست.

اگر اخبار مربوط به فروش گوشی های آیفون 14 را دنبال کنید، حتما می دانید که در حال حاضر هر دو مدل استاندارد و پلاس به خصوص مدل پلاس نتوانسته اند آنطور که باید انتظارات را برآورده کنند. اگرچه انتظار می رفت آیفون 14 پلاس به دلیل ابعاد بزرگ و قیمت مناسب نسبت به دو مدل پرو مورد استقبال قرار گیرد، اما این بار به جای مدل استاندارد 6.1 اینچی، این اتفاق نیفتاد و اپل را مجبور به کاهش نرخ تولید کرد. برخلاف انتظار..

اما موسسه Trendforce اخیرا گزارشی منتشر کرده است که به احتمال زیاد سری آیفون 14 پرو نیز به همین سرنوشت دچار خواهد شد. اما این زمانی اتفاق می افتد که تمام برنامه های اپل برای آنها در سال 2022 به نتیجه برسد.به عبارت دیگر، پیش بینی موسسه فوق برای سال 2023 است.

فروش سری آیفون 14 پرو در حال حاضر بسیار خوب است، اما گفته می شود اپل نتوانسته است گوشی های مورد انتظار را در تعدادی از بازارها به فروش برساند. دلیل اصلی این تعداد درگیری نظامی روسیه و اوکراین و اتفاقاتی که در نتیجه آن رخ داده و همچنین افزایش تورم در اروپا است. موضوعی که البته روی فروش بسیاری از محصولات و نه فقط آیفون تاثیر منفی می گذارد.

به همه این موارد باید قیمت بالای آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را نیز اضافه کنیم. البته اپل در مراسم معرفی این محصولات گفت که قیمت ها را نسبت به قبل ثابت نگه داشته است، اما در واقع ثبات قیمت فقط برای بازار ایالات متحده است نه سایر نقاط جهان. این بدان معناست که مصرف کنندگان اروپایی برای خرید آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس باید به میزان قابل توجهی بیشتر از قبل هزینه کنند.

اکنون تحلیلگران پیش بینی می کنند که اپل تولید این دو گوشی را به 52 میلیون دستگاه کاهش دهد. این در حالی است که خود Trendforce در ابتدا میزان تولید این گوشی ها را به 56 میلیون پیش بینی کرده بود. به عبارت دیگر، پیش‌بینی تولید آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس در حال حاضر 14 درصد کاهش یافته است.

اما از سوی دیگر انتظار می رود اپل برای جبران عملکرد بسیار ضعیف آیفون 14 پلاس در بازار، نرخ تولید دو مدل پرو از پرچمداران جدید خود را برای امسال افزایش دهد. همانطور که به نظر می رسد این شرکت سطح تولید را از 50 درصد به 60 درصد و حتی در صورت نیاز به 65 درصد افزایش می دهد. اپل همچنان امیدوار است در سال 2022 240 میلیون دستگاه آیفون بفروشد که نسبت به سال قبل 2.8 درصد رشد داشته است.

طبق پیش بینی های Trendforce، اپل تولید آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس را در سه ماه اول سال 2023 کاهش خواهد داد. باید دید که آیا این اتفاق می افتد یا خیر. لازم به ذکر است که در سه ماه اول سال جاری رقبای زیادی از جمله سری گلکسی اس 23 با قابلیت های متفاوت وارد بازار خواهند شد.

منبع: نوت بوک چک

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا