اپل دومین نسخه‌ی بتا از سیستم عامل macOS Big Sur را منتشر کرد

پس از انتشار پنجمین نسخه بتا iOS 14، iPadOS14 و tvOS 14، اپل دومین نسخه بتای macOS Big Sur را منتشر کرد. با انتشار این نسخه، کاربرانی که نسخه بتا دستگاه خود را نصب کرده اند، می توانند قبل از عرضه نهایی این سیستم عامل برای عموم، ویژگی های جدید آن را مشاهده کنند.

این آپدیت دارای ویژگی هایی مشابه نسخه بتای پنجم iOS 14 iPadOS14 و tvOS 14 است که به بررسی ویژگی های جدید اضافه شده به این سیستم عامل ها پرداختیم. قبل از انتشار این آپدیت جدید، اپل اولین نسخه بتا سیستم عامل macOS Big Sur را در تاریخ 6 آگوست (16 مرداد) منتشر کرد.

اگر اولین نسخه بتا را روی مک خود نصب کرده اید، اکنون می توانید این به روز رسانی جدید را با رفتن به بخش Software Update در قسمت System Preferences دریافت کنید.

اگر هنوز نسخه بتای مک خود را نصب نکرده اید و علاقه مند به مشاهده ویژگی های جدید این سیستم عامل قبل از راه اندازی رسمی آن هستید، می توانید با استفاده از وب سایت اپل در برنامه بتای عمومی این سیستم عامل ثبت نام کنید.

MacOS Big Sur بتا

در نسخه به روز شده سیستم عامل جدید macOS Big Sur شاهد تغییراتی در رابط کاربری این سیستم عامل هستیم. اپل در این آپدیت جدید از طراحی گرد در گوشه ها با شفافیت بیشتر در طراحی پنجره های سیستم عامل خود استفاده کرده است.

علاوه بر این، ویژگی‌های جدیدی که در این آپدیت جدید در اختیار کاربران قرار گرفته است شامل یک مرکز کنترل جدید، برخی به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن سافاری و رونمایی از نسخه Catalyst است. Catalyst) از برنامه Messages نام می برد. به روز رسانی برنامه Messages باعث شده است که این برنامه بیش از هر زمان دیگری شبیه نسخه iOS خود شود.

البته این تغییرات تنها ویژگی های جدید اضافه شده به سیستم عامل نیستند، بلکه اپل در تلاش است تا این سیستم عامل را برای یک تغییر اساسی یعنی جایگزینی پردازنده های اینتل با اپل سیلیکون آماده کند. بنابراین تغییرات زیادی در ساختار این سیستم عامل ایجاد شده تا برای این تغییر آماده شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، اپل همچنین قصد دارد در نسخه سوم نسخه بتای سیستم عامل macOS Big Sur، قابلیت های جدیدتر و بیشتری را به سیستم عامل اضافه کند که کاربران می توانند آن را مشاهده کنند. داشتن این به روز رسانی های افزایشی قطعا برای کسانی که نمی خواهند حجم زیادی را به یکباره دانلود کنند مناسب خواهد بود.

اگر قصد دارید نسخه بتای macOS Big Sur را روی دستگاه خود نصب کنید، حتما قبل از نصب از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و در نهایت توصیه می کنیم که سیستم عامل بتا را روی دستگاه های ثانویه خود نصب کنید.

منبع: AppleInsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا