فناوری اطلاعات

اپل دیگر آیفون‌هایی که گمشده یا دزدی اعلام شده بودند را تعمیر نخواهد کرد

اپل همیشه خط‌مشی‌هایی را برای ارائه خدمات به دستگاه‌های گم‌شده یا دزدیده شده اجرا کرده است که تنها در صورتی کار می‌کنند که قابلیت Find My فعال باشد. با این حال، اکنون این غول فناوری دیگر نمی تواند آیفون های مشکوک یا سرقت شده لیست شده در پایگاه داده GSMA را تعمیر کند.

بر اساس پیامی که به کارمندان فروشگاه اپل و ارائه دهندگان خدمات مجاز ارسال شده است، این شرکت اکنون از پایگاه داده رجیستری GSMA برای تأیید اینکه تلفن هایی که برای تعمیر دریافت می کنند، رجیستر شده است استفاده خواهد کرد. هزینه تعمیرات خود را خواهند پرداخت. اگر این پایگاه داده رجیستری این گوشی ها را دزدیده یا گم شده گزارش دهد، نمایندگان اپل حق تعمیر آنها را نخواهند داشت.

اپل دیگر آیفون‌هایی که گمشده یا دزدی اعلام شده بودند را تعمیر نخواهد کرد

برای کسانی که نمی دانند، پایگاه داده رجیستری GSMA یک پایگاه داده جهانی است که به کاربران امکان می دهد انواع حوادث مانند سرقت، سرقت و کلاهبرداری را هنگام خرید و فروش گوشی های هوشمند در این سیستم ثبت کنند. با استفاده از کد IMEI گوشی های هوشمند، تمامی سازندگان می توانند برای بررسی هر یک از موارد فوق برای گوشی های کاربران خود به این پایگاه داده مراجعه کنند.

هدف غول فناوری آمریکا از اجرای این سیاست جدید، جایگزینی گوشی های مصرفی دزدیده یا گم شده با گوشی های جدید نیست. مهم نیست که قابلیت Find My برای این گوشی ها فعال باشد. این به این دلیل است که این شرکت اجازه سرویس تلفن های هوشمند قفل شده را نمی دهد. شایان ذکر است که در برخی موارد، اگر به دلایلی به Apple ID دسترسی نداشته باشید، ممکن است اپل فاکتور دستگاه شما را به عنوان گواهی خرید برای تعمیر یا تعویض گوشی هوشمند شما بپذیرد.

علاوه بر این، آخرین اخبار حاکی از آن است که اپل قصد دارد اشتراک ماهانه ای را برای فروش آیفون و سایر محصولات سخت افزاری خود ارائه دهد تا کاربر مجبور به پرداخت یکجا کل مبلغ گوشی نباشد. طبق گزارشی که در وب سایت بلومبرگ که یک وب سایت معتبر نیز هست، اپل می خواهد به جای فروش یکجا، اشتراک ماهانه گوشی های خود را ارائه دهد.

اپل دیگر آیفون‌هایی که گمشده یا دزدی اعلام شده بودند را تعمیر نخواهد کرد

اگر در کشوری زندگی می کنید که اپل فروشگاه رسمی دارد، باید بدانید که این برنامه با خرید اقساطی آیفون که به مدت 24 ماه به صورت اقساطی پرداخت می شود، متفاوت است. در این صورت، گوشی تا 24 ماه دیگر متعلق به شما خواهد بود، اما در این کیس جدید، گوشی هرگز مال شما نخواهد بود، مگر اینکه هر ماه آن را شارژ کنید. همچنین امکان تعویض آیفون با مدل جدید تنها در یک سال وجود دارد، اما در این صورت می توانید هر زمان که بخواهید آیفون خود را تعویض کنید. باید دید مصرف کنندگان چه واکنشی نسبت به سیاست های جدید اپل نشان خواهند داد.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا