اپل روش‌های مختلفی را برای قرارگیری دوربین در اپل واچ آزمایش می‌کند

اپل همچنان در تلاش است تا راهی برای ادغام سنسور دوربین در ساعت های هوشمند خود بیابد. به گفته Patently Apple، آخرین ایده محققان این شرکت، گنجاندن سنسور دوربین در دستگیره چرخشی اپل واچ است. با استفاده از این روش، کاربران می توانند با قرار دادن دکمه چرخشی روی ساعت، از جسم عکس بگیرند.

پتنت جدید اپل نشان می دهد که مصرف کنندگان می توانند در صورت لزوم بخشی از ساعت را از جعبه خارج کنند، زیرا برخی از کاربران ساعت هوشمند را به گونه ای نگه می دارند که دستگیره چرخشی به سمت داخل چرخانده شود. شکل 6 ساعت هوشمند روی دست کاربر را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید کاربر می تواند به راحتی قسمتی از ساعت را که یک دسته چرخشی بر روی آن تعبیه شده است جدا کند و در نتیجه مشکلی برای عکاسی وجود ندارد. گزارش Apple Patently همچنین توضیح می دهد که اپل در حال کار بر روی روش های دیگری است تا کاربران بتوانند به راحتی ساعت را با بند جدا کنند.

اپل واچ

این تصاویر همچنین نشان می دهد که محققان اپل قصد دارند دستگیره چرخشی را به یک فلش مجهز کنند تا کاربران برای عکاسی در نور کم مشکلی نداشته باشند. اگر دستگیره چرخشی اپل واچ مجهز به دوربین باشد، بعید است که از FaceTime پشتیبانی کند. ظاهرا اپل ترجیح می دهد از دوربین اپل واچ فقط برای گرفتن عکس و فیلم استفاده کند. زیرا اگر اپل واچ از FaceTime پشتیبانی کند، کاربران کمتر از گوشی هوشمند خود استفاده خواهند کرد.

اپل در حال آزمایش راه هایی برای قرار دادن دوربین در اپل واچ است. به عنوان مثال، در سال 2019، غول فناوری آمریکایی بند ساعت با دوربین داخلی ثبت شده است. ایده قرار دادن دوربین روی یک بند، زاویه گرفتن عکس را نسبت به سنسور دوربین مچ بهبود می بخشد.

اگرچه اپل هنوز اقدام جدی برای قرار دادن دوربین روی ساعت هوشمند خود انجام نداده است، اما شرکت های دیگری مانند Ari Roisman از روش های دیگری برای این کار استفاده کرده اند. این شرکت برای اپل واچ بند مخصوصی به نام Wristcam معرفی می کند که مجهز به دو دوربین جلو و عقب است که به کاربران اجازه می دهد عکس و فیلم بگیرند. دوربین 8 مگاپیکسلی برای فیلم برداری 1080p و عکاسی 4K به همراه دوربین سلفی 2 مگاپیکسلی دلیل قیمت 299 دلاری این محصول است.

با این حال قرار دادن دوربین در دکمه چرخان اپل واچ کار ساده ای به نظر نمی رسد و مطمئنا اپل در این رده با چالش های مختلفی روبرو خواهد شد. اما تلاش محققان این شرکت به ما این نوید را می دهد که در آینده ای نه چندان دور شاید بتوانیم شاهد حضور دوربین در ساعت های هوشمند این شرکت باشیم. هر از چند گاهی اخبار مختلفی در مورد پتنت های اپل در رسانه ها منتشر می شود که ذکر برخی از آنها خالی از لطف نیست.

اپل واچ

یکی دیگر از پتنت‌های کوپرتینویی ادعا می‌کند که صفحه‌کلیدی وجود دارد که می‌تواند به لطف مکانیزمی، آی‌پد را به مک تبدیل کند. بدیهی است که این کیبورد چیزی فراتر از یک صفحه کلید است و اگر این ایده محقق شود، محصول جالبی خواهد بود. پتنت جدید اپل یک سیستم پایه با صفحه کلید الکترومکانیکی و یک رابط آویزان را توصیف می کند که می تواند به روش های مختلف از جمله حالت لپ تاپ به iPad متصل شود.

یکی دیگر از اختراعات ثبت شده توسط غول فناوری آمریکایی مربوط به مک بوک شیشه ای یا سرامیکی با کنترل لمسی است. این پتنت دارای سوراخ های نامرئی در بدنه خود است که از طریق آنها می توان نمادهای اعلان را با دکمه های تعاملی نمایش داد. لازم به ذکر است که این پتنت به جای استفاده از دکمه های فیزیکی از استراتژی خاصی برای ترکیب سوراخ های کوچک استفاده می کند. باید دید کدام یک از این پتنت ها در نهایت به یک محصول واقعی تبدیل می شوند.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا