اپل روی یک داک برای تبدیل آیپد به نمایشگر هوشمند کار می‌کند

طبق گزارش جدیدی از بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی یک ایستگاه اتصال آی‌پد است که به تبلت اجازه می‌دهد تا به عنوان یک نمایشگر و بلندگوی هوشمند دو برابر شود. ظاهرا این گجت در سال 2023 وارد بازار خواهد شد.

آمازون در حال حاضر این کار را برای تبلت های خود انجام می دهد و کاربران می توانند با اتصال آن تبلت ها به پایه شارژ از آن ها به عنوان یک نمایشگر هوشمند استفاده کنند. حتی گوگل هفته گذشته یک داک شارژ برای تبلت پیکسل که هنوز معرفی نشده است را اعلام کرد که چنین عملکردی را ارائه می دهد. با استفاده از این داک گوگل، کاربران می توانند از آن به عنوان یک مرکز مرکزی برای مدیریت گجت های هوشمند استفاده کنند و همچنین می توان از آن برای تعامل با دستیار گوگل استفاده کرد.

قرار است ایستگاه اتصال اپل نیز عملکردی مشابه داشته باشد و به عنوان مثال، کاربران می توانند از آن برای برقراری تماس های ویدیویی و کنترل گجت های هوشمند بدون دست زدن به آی پد استفاده کنند. اپل همچنین در حال کار بر روی برخی دیگر از گجت های هوشمند خود مانند HomePod است که ظاهرا از نمایشگر بهتر، تراشه S8 و قابلیت های چند لمسی استفاده می کند. سال گذشته گزارشی مبنی بر ساخت یک گجت ترکیبی از اپل تی وی و اسپیکر هوشمند منتشر شد که در این گزارش اپل دست از این پروژه برنداشت و این محصول همچنان در دست توسعه است.

در همین راستا باید اشاره کنیم که اپل قصد دارد تا چند روز آینده آیپد پرو M2 را معرفی کند که در دو مدل 11 و 12.9 اینچی عرضه خواهد شد.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا