اپل شاید از پسوند «پلاس» برای مدل 6٫7 اینچی آیفون 14 استفاده کند

به نظر می رسد اپل می خواهد از پسوند “پلاس” برای آیفون 6.7 اینچی مورد انتظار که آیفون 14 مکس نام دارد استفاده کند.

امسال اولین سالی است که شاهد افزایش قابل توجه متوسط ​​اندازه گوشی های اپل هستیم. در سری آیفون 14 به جای یک مدل بزرگ، شاهد دو مدل بزرگ 6.7 اینچی خواهیم بود که طبق اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده، آیفون 14 مکس و پرو مکس نام خواهند داشت. دو مدل دیگر شامل یک استاندارد و حرفه ای هستند که هر دو 6.1 اینچی خواهند بود.

اما به نظر می رسد تغییر هیجان انگیزی در نام گذاری این محصولات رخ خواهد داد. البته منظور ما از محصولات فقط یک مدل است و آن هم آیفون 14 مکس است. به گفته یکی از افشاگران که معمولا هنگام افشای اطلاعات اپل و سامسونگ اطلاعات دقیق و موثقی را منتشر می کند و سابقه خوبی در این زمینه دارد، این شرکت آمریکایی می خواهد از نام “پلاس” برای این گوشی استفاده کند.

بنابراین، گوشی های مورد انتظار اپل به این ترتیب نامگذاری خواهند شد. آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس. اپل از 5 سال پیش یعنی از آیفون 8 پلاس تاکنون از این نام برای محصولات خود استفاده نکرده است، اما به نظر می رسد امسال قصد دارد این کار را انجام دهد.

اما مزیت این شغل چیست؟ شاید فکر کنید که اگر مدل بزرگتر مکس نام داشت، هماهنگی جالبی بین نام محصولات اپل ایجاد می شد. به عنوان مثال، مدل استاندارد و یک مدل قدرتمندتر با همان اندازه به نام Pro. این دو گوشی از اعضای کوچک سری آیفون 14 هستند، از طرف دیگر، علاقه مندان به سایز بزرگتر می توانند آیفون 14 مکس یا مدل پرو مکس را انتخاب کنند. این چیدمان به خودی خود جالب بود اما از طرفی دلیل خوبی برای استفاده از نام پلاس وجود دارد.

اپل تاکنون از نام “Max” برای اشاره به محصولات خود (و نه Pro Max) استفاده نکرده است. این محصول در مدل استاندارد است که تنها به دلیل اندازه آن به این نام نامگذاری شده است. اما چرا از پسوند پلاس؟ در گذشته از این افزونه برای تشخیص آیفون های کوچک از بزرگ استفاده می کردیم.

در نتیجه، امسال اپل تصمیم گرفت که افزونه های مرتبط با مدل Pro را فقط برای آنها نگه دارد تا کاربر بفهمد که اگر از هر نظر گوشی بهتری می خواهد، باید به سراغ آنها برود، در غیر این صورت دو عدد استاندارد وجود دارد. و مدل های پلاس که فقط از آنها موجود است سایز آنها متفاوت است.

تا حدودی می توان گفت این کار شبیه به کاری است که تعدادی از شرکت ها مانند سامسونگ انجام می دهند. وقتی گلکسی اس 22 را خریداری می کنید، می دانید که تفاوت آن با مدل پلاس فقط در اندازه است. ظاهرا اپل نیز متوجه شده است که با این کار بهتر می تواند تفاوت بین دو مدل استاندارد را که تنها از نظر اندازه با هم تفاوت دارند را به مصرف کنندگان نشان دهد.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا