فناوری اطلاعات

اپل شاید اطلاعات کاربران را به اشتباه جای ماموران قانون در اختیار هکرها قرار داده باشد

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده توسط بلومبرگ، اپل ظاهرا اطلاعاتی را در اختیار برخی از کاربران خود در اختیار گروهی از هکرها قرار داده است که با جعل درخواست های قانونی برای اطلاعات مصرف کنندگان به این شرکت آمده اند. این خبرگزاری به نقل از رسانه های موثق به توضیح آنچه برای این شرکت افتاده ادامه می دهد.

هکرها خود را به عنوان افسران مجری قانون درآورده و با ارسال یک «درخواست اضطراری» جعلی، کارمندان اپل را متقاعد کردند که اطلاعاتی مانند آدرس کاربر، شماره تلفن و آدرس IP را به دست آورند. لازم به ذکر است که اپل معمولا در صورت صدور حکم بازرسی از سوی مقامات این اطلاعات را ارائه می کند، اما به دلایل امنیتی اینگونه نیست و شرکت فناوری باید اطلاعات لازم را در اختیار مجریان قانون قرار دهد.

در همین راستا، متا (فیس بوک) برخی از داده های کاربری خود را تحت عنوان نیروی انتظامی با همین گروه هکری به اشتراک گذاشت و در بیانیه ای اعلام کرد که این پرونده را توسط قوه قضاییه پیگیری می کند. به نظر می رسد که این هکرها از اطلاعات به دست آمده از اپل و متا برای سوء استفاده از مصرف کنندگان و اخاذی استفاده خواهند کرد.

اپل شاید اطلاعات کاربران را به اشتباه جای ماموران قانون در اختیار هکرها قرار داده باشد

ایمیل های اطلاعات اضطراری در واقع ایمیل های هک شده پرسنل نظامی از چندین کشور مختلف بود که به صورت کاملا جعلی با امضای این نظامی ها برای این شرکت های بزرگ فناوری ارسال می شد. به گزارش بلومبرگ، این عملیات توسط تیمی به نام «Recursion» انجام شد که با جعل ایمیلی که در آن درخواست اطلاعات فوری بود، موفق به کسب اطلاعات از شرکت های مختلف فناوری اطلاعات شدند.

اعتقاد بر این است که هکرهای این گروه در ایالات متحده و بریتانیا مستقر هستند و حتی برخی از آنها اعضای تیم $ Lapsus هستند. همان گروه سایبری که به مایکروسافت، سامسونگ و انویدیا حمله کرد و اطلاعات برخی از کاربران را به سرقت برد. گزارشی از وب‌سایت The Verge تصاویری از گروه Lapsus $ را نشان می‌دهد که تلگرامی را با ادعای دریافت 70 گیگابایت اطلاعات از شرکت‌های مختلف فناوری به اشتراک می‌گذارند. حتی در یکی از این تصاویر، پوشه «اپل سلامت اپ» را می بینید که مربوط به اطلاعات کاربران اپل است. اطلاعات دیگری در مورد این رویداد وجود ندارد.

منبع: ماکرومور

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا