اپل قابلیت پیام اضطراری ماهواره‌ای را برای سری آیفون 14 فعال کرد

اپل ساعاتی پیش اعلام کرد که کاربران سری آیفون 14 در آمریکا و کانادا از امروز می توانند از قابلیت ارسال پیام های اضطراری ماهواره ای استفاده کنند. ماه آینده، کاربران ساکن در فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا نیز می توانند از این ویژگی استفاده کنند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد حتی در مناطقی که سیگنال تلفن همراه یا دسترسی به اینترنت وجود ندارد، با خدمات اضطراری تماس بگیرند. در حالی که معمولاً دور از شهر با شرایط مشابهی روبرو می شوید، از سوی دیگر، ممکن است پس از وقوع یک بلای طبیعی در شهر، توانایی استفاده از سیگنال تلفن همراه و اینترنت را از دست بدهید و در نتیجه برق و ارتباطات قطع شود.

نحوه عملکرد این ویژگی به این صورت است که ابتدا پرسشنامه ای برای شما ارائه می شود تا به سوالات لازم پاسخ دهید. به عنوان مثال، ما می توانیم به سؤالاتی در مورد اینکه چند نفر به کمک نیاز دارند و غیره پاسخ دهیم. این اطلاعات مستقیماً به اورژانس مورد نظر ارسال می شود و مراکزی که توانایی دریافت پیامک را ندارند می توانند از طریق سرورهای اپل اطلاعات مورد نظر را دریافت کنند.

با توجه به اینکه این ماهواره ها پهنای باند پایینی دارند، اپل توانست از طریق فشرده سازی حجم متون را تا 300 درصد کاهش دهد. با این حال، ارسال یک متن تا 15 ثانیه طول می کشد، که اگر دید واضحی از آسمان نداشته باشید، ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیفون 14

علاوه بر پاسخ به سوالات، اگر اطلاعات پزشکی خود را روی آیفون قرار دهید، آن اطلاعات برای طرف مقابل نیز ارسال می شود. برای مثال می توانید در این قسمت به حساسیت دارویی خود اشاره کنید. از طرفی باید امکان قرار دادن 10 مخاطب را به عنوان مخاطب اضطراری مشخص کنید که امکان ارسال پیام از طریق ماهواره را خواهید داشت.

برای برقراری ارتباط با ماهواره باید گوشی را به صورت دستی به سمت ماهواره مورد نظر بگیرید، همچنین اپل یک حالت دمو برای آموزش و آموزش کاربران ارائه کرده است تا کاربران از قبل با نحوه استفاده از این قابلیت آشنا شوند. همچنین به لطف این قابلیت، کاربران می توانند از طریق قابلیت جدید Find My app و استفاده از ماهواره، موقعیت مکانی خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند. این قابلیت برای تمامی مدل های سری آیفون 14 فعال است و برای استفاده از آن باید این گوشی ها مجهز به iOS 16.1 به بعد باشند. لازم به ذکر است که آیفون های خریداری شده از چین، هنگ کنگ و ماکائو از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

اپل اعلام کرده است که اگر آیفون های مورد نظر قبل از فعال شدن این ویژگی خریداری شده باشند، می توانند به مدت دو سال بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آن استفاده کنند. اما در این بین، هنوز مشخص نیست که اپل چقدر می خواهد برای ارائه این ویژگی هزینه کند.

منبع: GSMArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا