اپل ممکن است از موتور جست‌وجوی خود رونمایی کند

گزارش های جدید نشان می دهد که اپل قصد دارد نتایج جستجوی کاربران را با استفاده از سیری یا Spotlight بهبود بخشد. این گزارش همچنین نشان می دهد که اپل احتمالاً روی موتور جستجوی خود کار می کند.

اپل در حال حاضر از موتور جستجوی خود برای نمایش نتایج جستجوی کاربران از طریق سیری یا Spotlight استفاده می کند. گزارش های جدید حاکی از آن است که اپل قصد دارد هر ساله با گوگل قرارداد ببندد تا از آن به عنوان موتور جستجوی پیش فرض آیفون استفاده کند و موتور جستجوی خود را معرفی کند.

گزارش‌های مربوط به موضوع جان هنشاو در مجله Coywolf نشان می‌دهد که هنوز مشخص نیست سیری از جستجوی کامل گوگل برای ارائه پیشنهادات در هنگام استفاده کاربران استفاده می‌کند یا خیر. به نظر می رسد اپل هنگام استفاده از سیری از موتور جستجوی Spotlight برای ارائه اطلاعات به کاربر استفاده می کند.

بررسی مجلات فناوری در این زمینه نشان می دهد که هنگام استفاده از سیری در iOS 14، این دستیار صوتی تنها بخشی از اطلاعات لازم را از گوگل دریافت می کند. در iOS 13، سیری از گوگل برای ارائه اطلاعات به کاربر استفاده می کند.

گزارش های جدید نشان می دهد که اپل سرمایه گذاری زیادی در توسعه موتور جستجوی خود انجام داده است. این شرکت همچنین قصد دارد تعدادی مهندس را برای توسعه این موتور جستجو استخدام کند.

اگرچه امسال به دلیل توسعه موتور جستجوی خود شاهد افزایش اشتغال اپل هستیم، اما با توجه به وضعیت فعلی جهان و تأثیر بیماری کووید 19 بر آن، ممکن است نتوانیم شرکت ها را با دقت بیشتری در سال جاری با سال گذشته مقایسه کنیم. سال . بیا بریم.

در ماه ژوئن شاهد به روز رسانی این ربات در صفحه توسعه دهندگان اپل بودیم. اطلاعات منتشر شده توسط Henshaw نشان می دهد که تغییرات ایجاد شده در این به روز رسانی شامل ویژگی هایی در مورد نحوه بررسی اطلاعاتی است که در Applebot آمده است. علاوه بر این، در این به روز رسانی، شاهد اضافه شدن جزئیات به خزیدن وب هستیم تا آن را بین جستجوهای پلتفرم های دسکتاپ و تلفن های همراه متمایز کند.

این به روز رسانی به خزنده وب اجازه می دهد تا قابلیت هایی مشابه گوگل داشته باشد و بخش جستجو را بر اساس رتبه سایت بهبود می بخشد. در حال حاضر، اطلاعات منتشر شده توسط اپل در مورد ربات وب خود نشان می دهد که نحوه عملکرد این شبکه بسیار شبیه به گوگل است و صفحات سایت ها را به طور مشابه اسکن می کند.

موتور جستجوی اپل

این نشریه همچنین نشان می دهد که ربات وب AppleBot اکنون بیش از هر زمان دیگری ترافیک دارد. با این حال، بررسی مجلات معتبر فناوری نشان می دهد که ترافیک وب ربات AppleBot از سال 2015 تغییر چندانی نکرده است.

با وجود شواهدی مبنی بر اینکه نباید به این زودی شاهد رونمایی اپل از موتور جستجوی خود باشیم، هنشاو گفت: «کشف موتور جستجوی اپل قطعا موتور جستجوی گوگل را تضعیف خواهد کرد. انتظار می رود استفاده از موتور جستجوی اپل باعث بهبود خدمات اپل شود. علاوه بر این، استفاده از این موتور جستجو به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه های خود را نه تنها در اپ استور، بلکه در موتور جستجوی بزرگتر نیز تبلیغ کنند.

با وجود مزایای فراوان این موتور جستجو برای اپل، یکی از ایرادات اصلی آن از دست دادن میلیاردها دلار قرارداد بین اپل و گوگل در سال است تا اپل بتواند از گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض این شرکت استفاده کند.این استفاده از موتور جستجوی اپل در محصولات این شرکت به ناچار اعتراضاتی را علیه انحصار این شرکت برانگیخت.

البته، هنشاو می گوید که ممکن است هرگز شاهد انتشار عمومی این موتور جستجوی اپل نباشیم.

در حال حاضر همه احتمالات ما بر اساس گمانه زنی های منتشر شده در این گزارش ها است. اپل ممکن است هرگز موتور جستجوی خود را فاش نکند. با این حال می توانیم شاهد استفاده از این موتور جستجو در سیستم عامل های این شرکت باشیم، یعنی. iOS، iPadOS و macOS، به طوری که کاربران هنگام جستجو در این سیستم عامل ها، بدون اطلاع قبلی، اطلاعات ارائه شده توسط موتور جستجوی اپل را به همراه استفاده از موتور جستجوی گوگل ارائه می کنند.

منبع: Appleinsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا