اپل نسبت به قبل از مواد بازیافتی بیشتری در تولید محصولات خود بهره می‌برد

اپل بار دیگر رکورد جدیدی را ثبت کرد. طبق آخرین داده ها، حدود 20 درصد از محصولات اپل در سال 2021 از مواد بازیافتی تولید و به بازار عرضه خواهند شد. این اعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد افزایش یافت و غول فناوری ایالات متحده را به رکورد جدیدی رساند.

به مناسبت روز جهانی زمین در 22 آوریل، اپل گزارش خود را از پیشرفت زیست محیطی در سال 2022 منتشر کرد که در آن اعلام شده است که این شرکت مشتاق است به روز زمین توجه کند. خود را در این دسته و زمین پاک نشان دهید. جالب اینجاست که اولین اتفاقی که افتاد این بود که مهندسان اپل از طلای بازیابی شده در روکش مادربرد آیفون 13 و آیفون 13 پرو و ​​همچنین سیم دوربین جلو و دوربین عقب این گوشی هوشمند استفاده کردند.

اپل نسبت به قبل از مواد بازیافتی بیشتری در تولید محصولات خود بهره می‌برد

غول فناوری آمریکایی این دستاورد را نقطه عطفی در تولید محصولات این شرکت از مواد بازیافتی می داند. لازم به ذکر است که اپل این طلای بازیافتی را از محصولات دور ریخته شده شرکت خود دریافت کرده و در تولید سری آیفون 13 استفاده کرده است و علاوه بر استفاده مجدد، کبالت، ریز مغذی ها، ریز مغذی ها و تنگستن در سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

به گفته مقامات این شرکت، ربات های بازیافت اپل اجزای آیفون را جدا می کنند، سپس طلا و مس استفاده شده در آنها را بازیابی کرده و برای استفاده مجدد آماده می کنند. به این ترتیب، اپل دیگر نیازی به استخراج 2000 تن متریک مقیاس ندارد. لازم به ذکر است که یک تن اجزای گوشی هوشمند می تواند بیش از 80 برابر یک تن مواد معدنی طلا داشته باشد.

اپل همچنین از ماشین بازیافت جدید خود به نام Taz رونمایی کرد. این ماشین بازیافت از فناوری خرد کردن برای حذف آهن از ماژول های صوتی و بازیابی عناصر کمیاب خاکی استفاده می کند. غول فناوری ایالات متحده می تواند از این دستگاه بازیافت برای بازیافت 23 مدل آیفون استفاده کند. این شرکت معتقد است که با کمک این ماشین بازیافت توانسته است استفاده از تنگستن بازیافتی، مواد معدنی کمیاب خاکی و کبالت را تا حدود 50 درصد در سال 2021 افزایش دهد.

بر اساس داده‌های منتشر شده در گزارش پیشرفت زیست‌محیطی 2022، علیرغم تلاش‌ها، اپل نتوانسته انتشار کربن محصولات خود را کاهش دهد. در همین راستا لازم به ذکر است که این شرکت در سال 2020 در گزارش پیشرفت های زیست محیطی جزئیات برنامه خود را برای عرضه 75 درصد محصولات تا سال 2030 بدون استفاده از کربن ارائه کرده است. اما در سال 2021، انتشار گازهای گلخانه ای این شرکت به طور نسبی افزایش یافت.

اپل نسبت به قبل از مواد بازیافتی بیشتری در تولید محصولات خود بهره می‌برد

اپل همچنین اعلام کرد که قصد دارد استفاده از مواد پلاستیکی در بسته بندی محصولات خود را متوقف کند. در همین راستا، کوپرتینویی ها در سال 2021 تنها از 4 درصد پلاستیک برای بسته بندی محصولات جدید خود استفاده کردند و آیفون های جدید اولین گوشی های هوشمند اپل هستند که بدون بسته بندی پلاستیکی در دسترس کاربران قرار می گیرند. اپل معتقد است تا سال 2025 استفاده از پلاستیک در بسته بندی محصولاتش را به طور کامل حذف خواهد کرد.

گفته می شود این شرکت یک برنامه ده ساله برای انجام یک سری اقدامات خلاقانه در زمینه محیط زیست دارد. برای مثال، اپل قصد دارد شتاب‌دهنده‌هایی ایجاد کند که بر مشاغل اقلیت تمرکز کنند و امیدوار است در زنجیره‌های تامین و جوامعی که به طور نامتناسبی تحت تأثیر خطرات زیست‌محیطی هستند، عملکرد خوبی داشته باشد.

منبع: روی لبه

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا