اپل واچ سری 8 تنها تحت شرایطی خاص قابلیت اندازه‌گیری دما را دارد

سال گذشته شایعاتی مبنی بر معرفی اپل واچ سری 7 با سنسور دمای بدن به بسیاری از کاربران اپل داشتیم. پس از معرفی این ساعت هوشمند متوجه شدیم که این مشکل و همچنین بسیاری از شایعات دیگر مانند طراحی جدید اپل واچ به واقعیت تبدیل نشده است. اما حالا مینگ چی کو، تحلیلگر سرشناس محصولات اپل، اعلام کرده است که سری جدید ساعت های هوشمند اپل تحت شرایط خاصی دارای سنسور دمای بدن خواهند بود.

آقای کو در یک پست توییتری گفت: اپل سنسور دمای بدن را در اپل واچ سری 7 قرار نداد زیرا الگوریتم آن تا زمانی که سال گذشته وارد مرحله EVT نشد رتبه‌بندی نشد. «من معتقدم که ساعت هوشمند اپل 8 در نیمه دوم سال 2022 می تواند دمای بدن را اندازه گیری کند، مشروط بر اینکه الگوریتم آن بتواند انتظارات بالای اپل را قبل از تولید انبوه برآورده کند.

اپل واچ سری 8 تنها تحت شرایطی خاص قابلیت اندازه‌گیری دما را دارد

توضیحات این تحلیلگر کهنه کار، شایعات منتشر شده در برخی رسانه ها مانند بلومبرگ و وال استریت ژورنال در مورد سنسور دمای بدن اپل واچ سری 8 را تایید می کند. از آنجایی که مچ دست معمولا مکانی برای اندازه گیری دمای بدن افراد نیست، غول فناوری آمریکایی باید از الگوریتم دقیقی در این دسته استفاده کند. او گفت: «چالشی که اپل برای معرفی این سنسور تلاش می کند این است که دمای بدن بسته به محیطی که در آن قرار دارد تغییر می کند. یک ساعت هوشمند نمی تواند دمای بدن را از نظر سخت افزاری اندازه گیری کند، بنابراین باید از یک الگوریتم بسیار دقیق برای اندازه گیری دمای بدن استفاده کرد.

این تحلیلگر گفت: برخلاف گزارش‌های قبلی رسانه‌ها، فکر می‌کنم Galaxy Watch 5 که احتمالاً در نیمه دوم سال 2022 معرفی می‌شود، با محدودیت‌های الگوریتمی سنسور دمای بدن پشتیبانی می‌شود. “او نمی تواند.”

لازم به ذکر است که شایعات زیادی در فضای مجازی در مورد نسل جدید ساعت هوشمند اپل منتشر می شود که برخی از آنها قابل تامل است. گزارشی حاکی از آن است که سنسور فشار خون حداقل تا سال 2024 به اپل واچ اضافه نخواهد شد. سال گذشته گزارشی از Nikkei اعلام کرد که سنسور فشار خون با اپل واچ سری 7 در دسترس خواهد بود. اما خبر بلومبرگ به درستی گفته که این سنسور به زودی در سنسور اپل واچ قرار نخواهد گرفت و این اتفاق افتاد. اندکی پس از آن، جزئیات مربوط به سنسور فشار خون اپل واچ را از WSJ دریافت کردیم. بر اساس گزارش ها، سنسور فشار خون اپل واچ نباید فشار خون سیستولیک یا دیاستولیک واقعی کاربر را نشان دهد، بلکه فقط می تواند فشار خون کاربر را کنترل کند. وضعیت آن را گزارش دهید.

اپل واچ سری 8 تنها تحت شرایطی خاص قابلیت اندازه‌گیری دما را دارد

مارک گورمن، خبرنگار بلومبرگ نیوز گزارش می دهد که غول فناوری ایالات متحده در توسعه سنسور با مشکل مواجه است و انتظار نمی رود این ویژگی حداقل تا سال 2024 به ویژگی های سلامت ساعت های هوشمند اپل اضافه شود. به گفته منابع آگاه، صحت نتایج یک است. یکی از چالش های اصلی اپل برای توسعه سنسور فشار خون. این گزارش همچنین به اطلاع‌رسان WSJ تأیید کرد که این سنسور برای اندازه‌گیری دقیق فشار خون کاربر طراحی نشده است. در عوض، اپل به دنبال سنسور فشار خونی است که در صورت طبیعی نبودن فشار خون کاربران را به پزشک اطلاع دهد و به آنها اطلاع دهد.

همچنین گفته می شود غول فناوری آمریکایی در حال کار بر روی سنسور دیگری است که برای بیماران دیابتی بسیار مفید خواهد بود. گفته می شود این شرکت روی سنسورهایی کار می کند تا قند خون کاربر را با استفاده از حسگرهای موج کوتاه مادون قرمز بدون نیاز به نمونه خون اندازه گیری کند. احتمالا در روزهای آینده اخبار بیشتری از قابلیت های احتمالی این ساعت هوشمند در رسانه ها منتشر خواهد شد.

منبع: 9to5mac

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا