اپل واچ ممکن است به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای مجهز شود

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، اپل در نظر دارد در آینده یک اتصال ماهواره ای برای اپل واچ فراهم کند تا در مواقع اضطراری از آن برای ارسال پیام استفاده شود. اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته و قبل از معرفی آیفون 13 گزارش های زیادی مبنی بر پشتیبانی این گوشی ها از ارتباطات ماهواره ای منتشر شد. در این گزارش آمده است که این ویژگی به کاربران اجازه می دهد در مواقع اضطراری ماهواره ها را به مخاطبین مورد نظر خود ارسال کنند.

در نهایت این ویژگی به سری آیفون 13 راه پیدا نکرد اما بلومبرگ چند ماه پیش اعلام کرد که می توانیم منتظر ارتباط ماهواره ای برای سری آیفون 14 باشیم.به نظر می رسد پس از این اقدام قابلیت مورد نظر به اپل واچ خواهد رفت. . به نظر می رسد پشتیبانی ارتباطات ماهواره ای دو گزینه را در اختیار کاربران قرار می دهد.

اولین ویژگی امکان ارسال پیام های اضطراری به مخاطبین مورد نظر بدون استفاده از دکل های مخابراتی است. ویژگی دوم همچنین به کاربران اجازه می دهد تا حوادثی مانند تصادفات اتومبیل یا سقوط هواپیما را به مقامات محلی گزارش دهند. بدیهی است در مورد عملکرد دوم سوالات بیشتری از کاربران پرسیده خواهد شد تا مسئولین در جریان ابعاد مختلف این حادثه قرار گیرند. لازم به ذکر است که به نظر نمی رسد این قابلیت در همه کشورها فعال باشد و تنها کاربران مقیم تعدادی از کشورها از ارتباط ماهواره ای بهره مند خواهند شد.

منبع: MacRumors

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا