اپل و گوگل آزمایش سرویس ردیابی مبتلایان به ویروس کرونا را آغاز کردند

اپل و گوگل دیروز اعلام کردند که آزمایش سرویسی را برای ردیابی بیماران مبتلا به ویروس کرونا آغاز کرده اند. انتظار می‌رود این دو شرکت نسخه اولیه API را برای تعداد کمی از توسعه‌دهندگان که برنامه‌های کاربردی برای سازمان‌های بهداشت عمومی را توسعه می‌دهند را برای بررسی در چند هفته آینده منتشر کنند. انتظار می رود API در اواسط ماه مه به طور گسترده در دسترس باشد.

این دو شرکت مدتی پیش از همکاری در این پروژه خبر دادند. در این پروژه که مشارکت در آن اختیاری خواهد بود، از بلوتوث برای ردیابی بیماران مبتلا به کرونا استفاده خواهد شد. این API بیماران را در مورد موارد مربوط به بیماران بدون ثبت داده های مکانی مطلع می کند. به طور خلاصه، هنگامی که آزمایش کووید 19 فردی مثبت می شود، این API به سازمان های بهداشت عمومی اجازه می دهد تا بر اساس داده های ذخیره شده در تلفن، به افرادی که در روزهای اخیر با یک بیمار تماس داشته اند، اطلاع دهند.

ویروس کرونا

اپل دیروز نسخه 11.5 اپلیکیشن Xcode و سومین نسخه بتا iOS 13.5 را منتشر کرد. اولین شامل ابزارهایی برای توسعه دهندگان است تا از این API برای توسعه برنامه ها استفاده کنند. علاوه بر این، آخرین نسخه بتای iOS دارای کدهای لازم برای اجرای این دسته از اپلیکیشن ها است. گوگل همچنین این ابزارها و کدها را از طریق گوگل پلی و اندروید توسعه دهنده استودیو ارائه کرده است.

مقامات بهداشت عمومی این API را از نظر فاصله بین افراد و مدت زمانی که آنها در کنار یکدیگر هستند دستکاری می کنند و می توانند بر اساس معیارهای خود تصمیم بگیرند. هر دو مورد روی گوشی افراد محاسبه می شود و با این دو شرکت به اشتراک گذاشته نمی شود. اپل و گوگل در روز جمعه کدهای نمونه را منتشر خواهند کرد تا به توسعه دهندگان نشان دهند که چگونه می توانند برنامه های کاربردی را با این سرویس توسعه دهند. در فاز دوم این پروژه که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده عملیاتی شود، قرار است ویژگی‌های مرتبط با خدمات به‌طور مستقیم بر روی iOS و اندروید نصب شود.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا