اپل یکی دیگر از طراحان تراشه‌‌ی کلیدی خود را از دست داد

برای اینکه بتواند تراشه سیلیکون اپل خود را تایید کند، مطمئناً اپل به تیمی از طراحان و مهندسان ماهر نیاز دارد تا به طراحی و ساخت چیپست سفارشی خود کمک کنند. کوپرتینویی ها که اخیراً یکی از مهندسان کلیدی تراشه خود را از دست داده اند، باز هم نتوانسته یکی از طراحان اصلی تراشه خود را حفظ کند و این مرد کسی نیست جز مایک فیلیپو که پس از ترک اپل به مایکروسافت پیوست.

به گزارش بلومبرگ به نقل از منابع آگاه، مایک فیلیپو، طراح چیپ اپل، شرکت را ترک کرده و اکنون برای مایکروسافت کار می کند. فیلیپو به مایکروسافت کمک می کند تا تراشه های خود را بسازد، تراشه هایی که می توانند خدمات رایانش ابری Azure را ارائه دهند.

اپل یکی دیگر از طراحان تراشه‌‌ی کلیدی خود را از دست داد

در مواجهه با رقابت سخت در رایانش ابری با رقبای قدرتمندی مانند گوگل و آمازون، جذب پیشنهادات بیشتر به این شرکت با ساخت سخت‌افزار شخصی‌شده‌تر که به آن‌ها کمک می‌کند از رقبا متمایز شوند، منطقی است. پس از اینکه جانی آیو شرکت را ترک کرد، اپل مهندس ارشد ARM مایک فیلیپو را به عنوان معمار تراشه خود در سال 2019 استخدام کرد و او به دلیل توسعه برخی از فناوری‌های کلیدی مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌ها به شهرت رسید. قبل از اپل، او به مدت 10 سال به عنوان یک معمار ارشد پردازنده در ARM کار می کرد. او علاوه بر ARM، تجربه کار در AMD و Intel را نیز دارد.

فیلیپو مسئول توسعه چندین تراشه Arm، از جمله Cortex A76، Cortex A72، Cortex A57 و تراشه‌های 7 و 5 نانومتری آینده بود. در واقع، فیلیپو یک چهره کلیدی در برنامه اپل برای خودکفایی با پردازنده های مبتنی بر ARM به جای استفاده از پردازنده های اینتل در محصولات مک بود. همانطور که قبلا ذکر شد، این مهندس تراشه در AMD و Intel نیز تجربه دارد و یک مهندس با تجربه در تیم طراحی تراشه اپل بود.

این غول فناوری آمریکایی قبلاً یکی دیگر از طراحان تراشه خود را از دست داده بود. جف ویلکاکس، معمار ارشد مک اپل، که بر انتقال تراشه‌های مک به تراشه خود اپل نظارت داشت، شرکت را ترک کرد و در ماجراجویی جدید خود به اینتل پیوست.

مایک فیلیپو

به گفته Tom’s Hardware، اینتل جف ویلکاکس را به عنوان مدیر ارشد فناوری تیم طراحی خود استخدام کرده است. قبل از اپل، او عضوی از تیم فناوری اینتل بود، به عنوان مهندس ارشد در چیپ‌ست‌های کامپیوتری کار می‌کرد و قبلاً در Magnum Semiconductor و Nvidia کار می‌کرد. باید دید بالاخره اپل چگونه می تواند جایگزین مناسبی برای این دو مهندس با استعداد و خلاق پیدا کند.

منبع: Macrumors و Ubergizmo

.

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا