اپ استور اپل در حال حذف اپلیکیشن‌های قدیمی است

اپل قصد دارد برنامه هایی را که دیگر به روز رسانی را از اپ استور دریافت نمی کنند حذف کند. این شرکت ایمیلی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشنی که مدت زیادی است اپلیکیشن خود را به روز نکرده اند ارسال کرد و به آنها هشدار داد که اگر ظرف 30 روز آینده اپلیکیشن خود را به روز نکنند، اپلیکیشن از اپ استور حذف خواهد شد. اگرچه این برنامه های قدیمی از اپ استور حذف خواهند شد، اما کاربرانی که قبلاً آنها را دانلود کرده اند ممکن است به استفاده از برنامه های حذف شده ادامه دهند.

بسیاری از توسعه دهندگان در مورد این تغییر ابراز نگرانی کرده اند. به عنوان مثال، سازنده بازی Motivoto در توییتر نوشت که اگرچه بازی از مارس 2019 به‌روزرسانی نشده است، اما هنگام راه‌اندازی مشکلی وجود ندارد و کاربران همچنان در حال دانلود آن هستند. توسعه‌دهنده صفحه‌کلید FlickType برای اپل واچ همچنین گفت که اپل نسخه‌ای از این برنامه را برای افراد کم بینا از اپ استور حذف کرده است زیرا در دو سال گذشته به‌روزرسانی دریافت نکرده است. او خاطرنشان کرد که اگرچه اپلیکیشنی مانند pocket god از سال 2015 هیچ به روز رسانی دریافت نکرده است، اما همچنان در اپ استور قابل مشاهده است. علاوه بر این دو نفر، تعدادی از توسعه دهندگان نیز به حذف اپلیکیشن ها و بازی های قدیمی به دلیل عدم دریافت آپدیت ها اشاره کردند. این افراد می گویند که زمان کافی برای به روز رسانی برنامه ها در بازه زمانی ارائه شده توسط اپل را نداشته اند.

نوشته های مشابه

صفحه راهنمای بهبود اپ استور اپل بیان می‌کند که این شرکت به طور منظم برنامه‌ها را بررسی می‌کند و برنامه‌هایی که طبق انتظار عمل نمی‌کنند، دستورالعمل‌های فعلی را دنبال نمی‌کنند یا قدیمی هستند از اپ استور حذف می‌شوند. این اولین باری نیست که اپل نسبت به حذف اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور هشدار می دهد. در سال 2016، این شرکت برای تعداد زیادی از توسعه دهندگان ایمیل فرستاد و به آنها گفت که فقط 30 روز فرصت دارند تا بازی ها و برنامه ها را به روز کنند، در غیر این صورت باید برنامه را از اپ استور حذف کنند.

اپل اپ استور

هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. اپل همچنین “سن” برنامه ها را مشخص نکرده است. بنابراین مشخص نیست که آیا زمان صرف شده از آخرین آپدیت برای این شرکت بسیار مهم است یا تنها اپلیکیشن هایی که با نسخه های جدیدتر iOS سازگار نیستند حذف خواهند شد.

منتقدان این طرح می‌گویند که اپلیکیشن‌ها، صرف‌نظر از سن، باید در دسترس کاربران باقی بمانند، درست مانند بازی‌های قدیمی که می‌توانند برای سال‌ها روی کنسول‌ها اجرا شوند. از سوی دیگر، برخی معتقدند اگرچه چنین سیاستی منطقی است، اما اپل نسبت به توسعه دهندگان بازی های کم هزینه بیش از حد سخت گیری و بی احترامی می کند.

مدتی پیش گوگل اعلام کرد که محدودیت های زیادی را برای اپلیکیشن هایی که مدت هاست آپدیت نشده اند اعمال می کند. اگرچه این شرکت اعلام کرده است که اپلیکیشن های مورد نظر از پلی استور حذف نخواهند شد، اما از سوی دیگر یافتن و دانلود آن ها بسیار سخت تر خواهد بود. این شرکت گفت که توسعه دهندگان تا 1 نوامبر (4 نوامبر) فرصت دارند تا برنامه های خود را به روز کنند، اما ممکن است درخواست تمدید 6 ماهه این ویژگی را نیز داشته باشند. با این حال، اکنون که گوگل و اپل فشار بر برنامه ها و بازی های قدیمی را افزایش داده اند، برخی از توسعه دهندگان تحت فشار فزاینده ای برای به روز رسانی برنامه های خود هستند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا