اکنون احتمالا بهترین زمان برای خریدن کارت گرافیک است

اگر قیمت های جهانی کارت گرافیک ها را دنبال کنید، بدون شک متوجه روند نزولی قیمت این قطعات شده اید. در ماه های اخیر به دلیل کاهش قیمت ارزهای دیجیتال، تقاضا برای خرید کارت گرافیک کاهش چشمگیری داشته است. بنابراین اگر در ماه های اخیر به دنبال فرصت مناسبی برای خرید یک کارت گرافیک بوده اید، اکنون بهترین زمان برای این کار به نظر می رسد. در زیر به دلایل این توصیه می پردازیم.

از ظهور مجدد ارزهای دیجیتال استفاده کنید

از لحاظ تاریخی، بازار بیت کوین در طول زمان در چرخه های رونق و رکود عمل کرده است. بقیه ارزهای دیجیتال به شدت به عملکرد بیت کوین وابسته هستند. همانطور که می دانید بخش مهمی از افزایش قیمت کارت گرافیک ها به دلیل تقاضای زیاد برای استفاده در حوزه ماینینگ است. اما اکنون که قیمت این ارزها کاهش یافته است، استخراج آنها دیگر برای بخش زیادی از کاربران به صرفه نیست و در نتیجه قیمت کارت گرافیک ها نیز به دلیل افزایش عرضه کاهش یافته است.

کارت گرافیک بخر

اگرچه برخی می گویند بیت کوین هرگز به اوج باز نمی گردد، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند دیر یا زود روند صعودی قیمت بیت کوین دوباره آغاز خواهد شد. به عبارت دیگر، در آینده نزدیک ممکن است تقاضا برای خرید کارت گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال دوباره افزایش یابد. اگرچه مدیران اتریوم قصد دارند استخراج این ارز را با کارت‌های گرافیک غیرممکن کنند، اما گفته می‌شود در نهایت می‌توان از این کارت‌های گرافیکی برای استخراج ارزهای ارزشمند دیگر استفاده کرد.

اما در هر صورت با توجه به اینکه بازار کریپتو در حال حاضر در رکود به سر می برد، باید هر چه زودتر کار بر روی ارتقای کارت گرافیک سیستم خود را آغاز کنید.

فرصتی برای انفجار در بازار زیرساخت هوش مصنوعی

علاوه بر نگرانی در مورد بازار ارزهای دیجیتال، باید به توسعه باورنکردنی سیستم های هوش مصنوعی نیز اشاره کنیم که هر روز بزرگتر می شود. کارت های گرافیک نسبت به CPU های معمولی برای فرآیندهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین عملکرد بسیار بهتری دارند و در نتیجه به طور گسترده در این زمینه استفاده می شوند.

کارت گرافیک بخر

بر اساس گزارش های منتشر شده، در چند سال آینده تقاضا برای استفاده از کارت های گرافیکی برای تهیه سیستم های هوش مصنوعی افزایش چشمگیری خواهد داشت. بنابراین، با توجه به اینکه بحران کمبود تراشه بدیهی است ادامه خواهد داشت، شرکت های ثروتمند قادر خواهند بود بخش زیادی از کارت های گرافیک را خریداری کنند و در نهایت کمتر از این قطعات به دست مصرف کنندگان عادی می رسد. کاهش عرضه به طور طبیعی منجر به افزایش قیمت ها می شود.

منتظر نسل بعدی باشید یا همین الان بخرید؟

با توجه به اینکه همیشه مدل های جدید کارت گرافیک در بازار عرضه می شود، برخی از کاربران ترجیح می دهند پس از عرضه مدل های جدید، انتخاب کنند. در ضمن اگر از یک کارت گرافیک قدیمی استفاده می کنید و مدت زیادی است که به دنبال خرید یک کارت گرافیک جدید هستید، می توانید با خرید نسل های فعلی که قیمت خوبی پیدا کرده اند، سال ها از قدرت بالای آنها بهره مند شوید.

اکنون احتمالا بهترین زمان برای خریدن کارت گرافیک است

هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند، اما بر اساس روندهای تاریخی، قیمت کارت گرافیک ها معمولاً چندان ثابت نیستند، اما در حال حاضر قیمت مناسبی دارند. بنابراین اگر کارت گرافیک سیستم شما بسیار قدیمی است و امروز یک کارت گرافیک جدید خریداری کرده اید، احتمالا پشیمان نخواهید شد.

اما اگر منتظر نسل جدید کارت های گرافیک باشید، ممکن است به دلیل افزایش قیمت دلار در ایران، تورم جهانی، کمبود تراشه، افزایش تقاضا برای استخراج ارزهای دیجیتال، فرصت خرید کارت گرافیک مورد نظر را از دست بدهید. و سیستم های هوش مصنوعی شاید چنین اتفاقاتی رخ ندهد و همه چیز طبق برنامه پیش برود. بنابراین با توجه به امکانات مربوط به وضعیت اقتصادی ایران و قیمت جهانی کارت گرافیک ها باید بهترین تصمیم را بگیرید.

منبع: How To Geek

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا