اکنون می‌توانید در ویندوز برای مک و iOS اپ بسازید

گزارش ها نشان می دهد که اپل قصد دارد در این هفته زبان برنامه نویسی سویفت را برای ویندوز منتشر کند. توسعه دهندگان اکنون می توانند ابزارهای این زبان برنامه نویسی را با استفاده از پروژه های منبع باز دانلود کنند.

این اطلاعات که در وب سایت سوئیفت منتشر شده است نشان می دهد که کاربران می توانند از نسخه ویندوز زبان برنامه نویسی سوئیفت برای نوشتن، اجرای کد و تصحیح خطاها استفاده کنند.

ابزارهای منتشر شده برای این زبان برنامه نویسی شامل کتابخانه های اصلی، کتابخانه های استاندارد، “کامپایلرها” و تمام ابزارهایی است که توسعه دهندگان برای ساخت برنامه ها نیاز دارند.

سلیم عبدالرسول، یکی از اعضای تیم توسعه زبان برنامه نویسی سوئیفت و مهندس نرم افزار در Google Brain، گفت: “زبان برنامه نویسی C را برای برنامه های کاربردی ویندوز خود توسعه دهید.”

او ادامه می دهد که توسعه دهندگان می توانند در هنگام توسعه برنامه های خود از کتابخانه های سیستم عامل استفاده کنند.

زبان برنامه نویسی سویفت

یک نرم افزار ماشین حساب با استفاده از زبان های برنامه نویسی Swift و Visual Studio 2019 برای نشان دادن قابلیت های این زبان برنامه نویسی در توسعه اپلیکیشن توسعه یافته است. این اپلیکیشن با کمک CMake ساخته شد و پس از آن شاهد انتشار کارنامه عبدالرسول در رابطه با انتشار نسخه ویندوز این زبان برنامه نویسی بودیم.

برخی از توسعه دهندگان در حال حاضر از زبان برنامه نویسی Swift در ویندوز استفاده می کنند. یکی از این توسعه دهندگان، Readdle که سابقه طولانی در توسعه اپلیکیشن های مختلف برای سیستم عامل های iOS و Mac دارد، از سال 2019 اقدام به توسعه نسخه های کراس پلتفرم اپلیکیشن ایمیل Spark خود کرده و به نتایج خوبی نیز دست یافته است.

توسعه دهندگانی که علاقه مند به استفاده از این زبان برنامه نویسی در سیستم عامل ویندوز هستند، می توانند با مراجعه به وب سایت Swift Bug Tracker آن را دانلود کرده و اشکالات خود را گزارش کنند.

منبع: Appleinsider

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا