اکنون می‌توانید گوشی سامسونگ گمشده را در حالت آفلاین پیدا کنید

Find My Mobile یکی از قابلیت هایی است که منجر به کشف بسیاری از گوشی های موبایل گم شده شده است. در آخرین به روز رسانی این ویژگی شاهد اضافه شدن قابلیت جدیدی به Find My Mobile هستیم. این ویژگی جدید امکان یافتن تلفن همراه گم شده را حتی در زمانی که دسترسی به اینترنت وای فای یا سیم کارت وجود ندارد، می دهد.

در این مورد جدید، تلفن همراه گم شده از شبکه های ارتباطی سلولی نزدیک گلکسی استفاده می کند. اگر تلفن همراه گمشده به شبکه وای فای یا سیم کارت متصل نباشد، می‌تواند موقعیت خود را از طریق تلفن‌های همراه گلکسی نزدیک نشان دهد.

هنگامی که این ویژگی را فعال می کنید، اگر تلفن همراه گم شده به اینترنت دسترسی نداشته باشد، محیط اطراف خود را اسکن می کند تا تلفن های همراه دیگر را پیدا کند تا بتواند از آنها برای نشان دادن مکان خود استفاده کند. فعال کردن این ویژگی همچنین به تلفن‌های همراه گمشده نزدیک شما کمک می‌کند تا مکان خود را از طریق شبکه تلفن همراه شما به صاحبانشان نشان دهند.

علاوه بر تلفن های همراه، با این ویژگی جدید می توانید ساعت های هوشمند گم شده یا کیسه هوای گم شده را نیز در نزدیکی خود پیدا کنید.

امکان یافتن تلفن همراه خود به صورت آفلاین بر روی تلفن همراه گم شده

البته این قابلیت به صورت خودکار فعال نمی شود و باید از قسمت «تنظیمات» تلفن همراه خود برای فعال سازی قابلیت یافتن تلفن همراه به صورت آفلاین استفاده کنید. برای حفظ حریم خصوصی، می توانید با فعال کردن رمزگذاری موقعیت مکانی در این ویژگی، اطلاعات موقعیت مکانی تلفن همراه آفلاین را به یک فایل رمزگذاری شده تبدیل کنید تا از حریم خصوصی خود محافظت کنید.

البته هنوز مشخص نیست که سامسونگ در این قابلیت جدید از چه فناوری استفاده کرده است. علاوه بر این، شرکت کره ای هنوز اعلام نکرده است که کدام مدل از ساعت های هوشمند یا کیسه های هوا گم شده را می توان با استفاده از این ویژگی پیدا کرد.

مجلات فنی معتبر وقتی از سامسونگ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع درخواست شد، اعلام کرد که اطلاعات بیشتری در مورد این ویژگی منتشر خواهد کرد.

افزودن این ویژگی کارایی Find My Mobile را افزایش می دهد. به خصوص اگر هنگام سفر به خارج از کشور که معمولاً به سیم کارت وای فای یا اینترنت دسترسی ندارید، تلفن همراه خود را گم کنید، این ویژگی می تواند به شما در یافتن تلفن همراه کمک کند. از دست دادن تلفن همراه در سفر قطعا یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای شما بیفتد.

به نظر می رسد پس از نصب این آپدیت، سامسونگ با ارسال نوتیفیکیشن به گوشی های موبایل گلکسی، نوتیفیکیشنی را برای دارندگان این موبایل ها ارسال کند. هنگامی که اعلان را مشاهده کردید، می توانید با ضربه زدن روی آن به بخش Find offline در تنظیمات بروید، جایی که می توانید این ویژگی را فعال کنید.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا