ایرپادزها و لوازم جانبی مک احتمالاً تا 2024 به USB-C مجهز می‌شوند

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، هر سه مدل AirPods و لوازم جانبی مک مانند Magic Keyboard و Magic Trackpad احتمالا تا سال 2024 به پورت USB-C مجهز خواهند شد.

گورمن در آخرین نسخه خود گفت: در اوایل این هفته، پارلمان اروپا سیاست جدیدی را تصویب کرد تا تولیدکنندگان را مجبور کند تا درگاه شارژ USB-C را به عنوان یک درگاه شارژ مشترک در طیف گسترده ای از دستگاه های موجود در بازارهای اروپایی تا پایان سال 2024 ارائه دهند. خبرنامه هفتگی Power On که اپل در حال آماده سازی تغییراتی در دستگاه های خود برای اجرای دستورالعمل های جدید است.

این روزنامه نگار معتقد است که اپل تا پایان سال 2024 اکثر محصولات خود را به پورت USB-C سوئیچ خواهد کرد. طبق ادعای گورمن، سری آیفون 15 یک سال زودتر از دستور اتحادیه اروپا با درگاه USB-C به مصرف کنندگان معرفی می شود. ، یعنی در پاییز 2023. علاوه بر این، آی‌پد معمولی اپل، تنها آی‌پدی که هنوز کانکتور لایتنینگ دارد، باید تا پایان سال جاری به USB-C مجهز شود.

یک تحلیلگر بلومبرگ پیش بینی می کند که اگر اپل مدل جدید آیفون SE را در مارس 2024 با درگاه لایتنینگ به جای پورت USB-C عرضه کند، با قوانین جدید اتحادیه اروپا مطابقت خواهد داشت، زیرا احتمالاً این محصول قبل از پایان سال 2024 عرضه خواهد شد. . اما هر مدل جدید آیفون SE که در سال 2025 یا 2026 معرفی می شود باید به پورت USB-C مجهز باشد.

USB-C مک

گورمن خاطرنشان کرد که تمام مدل‌های AirPods و همچنین لوازم جانبی مک مانند صفحه‌کلید جادویی، ماوس جادویی و تراک‌پد جادویی باید تا پایان سال 2024 به درگاه USB-C سوئیچ کنند. او همچنین چندین Mac جدید را در سال آینده پیش‌بینی کرد. آی مک و مک پرو جدید. او همچنین گفت که این سیاست احتمالا با به روز رسانی لوازم جانبی اپل همراه خواهد بود.

علیرغم تصویب قانون استفاده از پورت USB-C برای تمامی محصولات، روزنامه نگار برجسته بلومبرگ معتقد است که مدت زمان استفاده از USB-C به ویژه برای گوشی های هوشمند اپل، بسیار کمتر از مدت زمان استفاده از آی پاد 30 پین خواهد بود. کانکتور یا پورت لایتنینگ کانکتور آیپاد و لایتنینگ حدود 11 سال قبل از حذف در دستگاه های جدید اپل تعبیه شده بودند. گورمن همچنان معتقد است که شارژ بی سیم آینده اپل است و برخی از پروژه های لغو شده این شرکت، مانند شارژر بی سیم AirPower 2017، در نهایت به نتیجه خواهند رسید.

او همچنین اضافه کرد که در چند سال آینده، اپل احتمالاً انتقال کامل به شارژ بی‌سیم در آیفون‌ها و آی‌پدها را آغاز خواهد کرد، اقدامی که تا حد زیادی دستگاه‌ها را از قانون اتحادیه اروپا مبنی بر الزام استفاده از پورت USB-C مستثنی می‌کند. باید دید در ماه های آینده چه خبرهای دیگری در این باره در رسانه ها منتشر خواهد شد.

منبع: ماکرومورها

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا