ایلان ماسک با پرداخت 43 میلیارد دلار می‌خواهد تمام سهام توییتر را بخرد

ایلان ماسک قصد دارد سهام توییتر را به ارزش 43 میلیارد دلار به دست آورد. اگر این معامله انجام شود، آقای ماسک می خواهد توییتر را از بازار سهام حذف کند تا به عنوان یک شرکت کاملا خصوصی به فعالیت خود ادامه دهد. پس از انتشار این خبر، سهام توییتر 18 درصد افزایش یافت.

ایلان ماسک اعلام کرده است که تمام این مبلغ هنگفت را به صورت نقدی پرداخت خواهد کرد. ایلان ماسک در توییتر نوشت: «بی‌صبرانه منتظر بازی و چانه‌زنی هستم. چنین مبلغی برای خرید در توییتر عالی است و سهامداران شرکت از این مبلغ راضی خواهند بود. با توجه به اینکه اعتمادی به این مدیریت برای انجام تغییرات لازم ندارم، در صورت رد این درخواست باید در مورد سهامی که دارم تجدید نظر کنم. این یک تهدید نیست. به عبارت ساده، سرمایه گذاری در این شرکت بدون تغییرات لازم کار معقولی نیست.

چندی پیش خبر خرید 9.2 درصد از سهام توییتر توسط ایلان ماسک منتشر شد. آقای ماسک سپس پیشنهاد پیوستن به شرکت را رد کرد زیرا در صورت پذیرش، با محدودیت هایی برای خرید سهام بیشتر در شرکت مواجه می شد. در هر صورت باید دید این پیشنهاد مورد تایید مدیران توییتر قرار می گیرد یا خیر. در این زمینه باید به شکایت گروهی از سهامداران توییتر از ایلان ماسک اشاره کرد چرا که وی 11 روز پس از خرید سهام در توییتر این خبر را رسما اعلام کرد و چنین چیزی غیرقانونی است.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا