ایلان ماسک تأیید کرد که تسلا هدف حمله‌ی بدافزار قرار گرفته است

مدیر اجرایی تسلا حمله بدافزار به این شرکت را جدی گرفت و اشاره کرد که هدف بدافزار یک کارخانه بزرگ تسلا در نزدیکی شهر رنو، نوادا بود.

در حالی که موفقیت های اخیر، از جمله بازگشت موفقیت آمیز فضانوردان ناسا از ایستگاه فضایی بین المللی، سهام اصلان ماسک به 1.9 میلیارد دلار رسیده است، یک حمله نرم افزاری مخرب به تاسیسات تسلا خنثی شده است.

وزارت دادگستری ایالات متحده روز گذشته شکایتی را برای حمله خنثی شده به یک شرکت در اسپارکس، نوادا تنظیم کرد. در این شکایت نام شرکت خاصی ذکر نشده است، اما به دلیل اینکه تسلا یک کارخانه باتری و موتور الکتریکی در Sparks دارد، چندین رسانه خبری گزارش دادند که هدف بدافزار بوده است.

به گفته این وزارتخانه، اگور ایگورویچ کریوچکوف سعی کرد یک کارمند تسلا را استخدام کند و به او رشوه بدهد تا بدافزار را در شبکه این شرکت توزیع کند.

بدافزار برای نصب باج افزار و رمزگذاری فایل های قربانیان طراحی شده است. به گفته دادستان، این نرم افزار مخرب از روش جدیدی استفاده می کند که علاوه بر رمزگذاری فایل های قربانیان، آنها را به سرور هکر منتقل می کند.

باج افزار بدافزاری برای باج در ازای باج است و هکرها اغلب تهدید می کنند که در صورت عدم پرداخت باج، اطلاعات را منتشر خواهند کرد.

نام کارمندی که هکر به دنبال توزیع باج‌افزار در Gigafactory تسلا بود، منتشر نشده است، اما گفته می‌شود که به او یک میلیون دلار برای این کار پیشنهاد شده است. افسر سپس به تسلا اطلاع داد و سپس FBI با او تماس گرفت تا به دستگیری هکری که او را در 22 اوت (1 سپتامبر) دستگیر کرده بود کمک کند.

عکس روی جلد: گیگافکتوری تسلا

اعتبار: SMNT

منبع: TechCrunch

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا