اپلیکیشن و نرم‌افزار

ایلان ماسک 9٫2 درصد از سهام توییتر را خرید

طبق آخرین اسناد منتشر شده، ایلان ماسک اخیراً 9.2 درصد از سهام توییتر را تصاحب کرده است. پس از انتشار این خبر، قیمت سهام توییتر در معاملات پیش از بازار بیش از 25 درصد افزایش یافته است.

بر اساس آخرین قیمت سهام در توییتر، ارزش کل سهام ایلان ماسک در حال حاضر حدود 2.89 میلیارد دلار است. با این خرید، ایلان ماسک یکی از بزرگترین سهامداران توییتر خواهد بود. لازم به ذکر است که جک دورسی بنیانگذار توییتر تنها 2.25 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. ایلان ماسک یکی از محبوب ترین کاربران توییتر است و بیش از 80 میلیون نفر توییت های او را دنبال می کنند. او اخیرا از سیاست های آزادی بیان توییتر انتقاد کرد و موجی از اخبار را در مورد تصاحب قابل توجه این شرکت به راه انداخت.

او از توییتر برای انتشار اطلاعات در مورد شرکت هایش و همچنین برای ارسال توییت های پرمخاطب استفاده می کند. سال گذشته، رئیس برنامه جهانی سازمان ملل متحد اعلام کرد که تنها 2 درصد از سهام آقای ماسک می تواند گرسنگی جهان را کاهش دهد. ایلان ماسک در توییتی اعلام کرد که آماده است 6 میلیارد دلار از سهام تسلا را بفروشد، مشروط بر اینکه این مقام ارشد دقیقاً بگوید که چگونه می خواهد قحطی 6 میلیارد دلاری را ریشه کن کند. اکنون که ایلان ماسک یکی از بزرگترین سهامداران توییتر است، باید ببینیم که آیا او می تواند تغییر محسوسی برای توییتر ایجاد کند یا خیر.

منبع: بی بی سی

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا