ایموجی ماسک‌دار خندان اپل؛ پاسخی جالب به جنبش ضد ماسک!

در نسخه دوم بتای iOS 14.2، اپل یک ماسک ایموجی خندان را به لیست فعلی ایموجی ها اضافه کرد که لبخند آن به وضوح در پشت ماسک دیده می شود تا نشان دهد که ماسک را می توان پوشید و احساس رضایت کرد.

شیوع ویروس کرونا نه تنها کشور مبدأ چین، بلکه کل جهان را در وضعیت اضطراری قرار داده است. وضعیت بسیار وخیم است و تنها چیزی که می تواند از شیوع این ویروس بکاهد، رعایت حال مردم در شهرها است. در این راستا، برخی از کشورها پوشیدن ماسک را اجباری کرده و محدودیت‌هایی را اعمال کرده‌اند و از مردم خواسته‌اند تا زمان اختراع واکسن جدید علیه این ویروس، از این قانون جدید پیروی کنند.

اما با افزایش تعداد قربانیان، برخی از مردم کشورهای اروپایی در اعتراض به خیابان ها ریختند. آنها معتقد بودند که دولت ها فقط برای فروش واکسن شورش را آغاز کرده اند و به همین دلیل با شعارهایی مانند “ماسک مردم را می کشد”، “بدون ویروس” و “ما نمی ترسیم” اعتراض کردند.

خانواده کوپرتینویی در واکنش به حرکتی که هنوز درباره آن صحبت می شود، ایموجی نقابدار جدیدی ساخته اند که چهره خندان پشت ماسک را نشان می دهد. اپل معمولاً دست به چنین فعالیت هایی نمی زند و سعی می کند تا حد امکان از این تجهیزات جانبی دور بماند، اما در این زمینه سعی کرده با راه حلی جالب و منطقی واکنش نشان دهد.

ایموجی نقابدار جدید اپل

به گزارش بلاگ Emojipedia، در نسخه دوم بتای iOS 14.2، ایموجی های صورت با اضافه شدن تعدادی ایموجی پزشکی به روز شده اند. برخلاف ایموجی‌های قبلی که با حالتی تقریباً گیج‌کننده و دردناک از ماسک‌های صورت استفاده می‌کردند، ایموجی جدید لبخندی بر لب دارد تا نشان دهد در این شرایط، برخلاف دوره قبلی تاج، کسانی که ماسک می‌زنند، سالم می‌مانند.

البته این ایموجی طراحی جدیدی ندارد. قبلاً یک چهره خندان در لیست ایموجی ها وجود داشت و اکنون اپل با اضافه کردن یک ماسک آن را به روز می کند. این اولین تغییر عمده در ایموجی های پزشکی از زمان معرفی آنها در سال 2008 است که امیدواریم موثر واقع شود.

IOS 14.2 به احتمال زیاد به صورت پیش فرض بر روی آیفون 12 نصب خواهد شد و این احتمال وجود دارد که اپل در نسخه نهایی دوباره ظاهر شکلک های نقابدار خندان را تغییر دهد. با این حال، به نظر می رسد پیام همان است. استفاده از ماسک در این شرایط خوشحالی را از ما سلب نمی کند.

منبع: PhoneArena

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا