اینترنت اشیا چیست؟

در حال حاضر سر و صدای زیادی در مورد اینترنت اشیاء (یا اینترنت اشیاء) و تأثیر آن بر همه چیز از نحوه سفر و انجام خرید تا نحوه پیگیری تولید کنندگان موجودی وجود دارد. اما اینترنت اشیا چیست؟ چگونه کار می کند؟ واقعا اینقدر اهمیت داره؟

اینترنت اشیا چیست؟

به طور خلاصه ، این فناوری هر دستگاهی را به وب و بسیاری از دستگاه های دیگر متصل می کند. به زبان ساده ، این یک شبکه پیچیده از چیزهایی است که با هم ارتباط دارند. این شبکه داده ها و اطلاعات را جمع آوری و به اشتراک می گذارد.

دستگاه ها شامل مواردی مانند دستگاه های مایکروویو هوشمند ، اتومبیل های خودران ، دستگاه های پوشیدنی و سنسورهای پیچیده هستند که نام آنها چند است.

چگونه کار می کند؟

دستگاه های دارای سنسورهای یکپارچه به سیستم عامل های اینترنت اشیاء متصل شده اند که اطلاعات و داده های تعدادی از دستگاههای متداول را ادغام می کنند. سپس از تجزیه و تحلیلهای قدرتمند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید برای حل نیازهای خاص استفاده می شود.

سیستم عامل های IoT می توانند اطلاعات و اطلاعات مفیدی را که نادیده گرفته می شوند ، مشخص کنند. از این اطلاعات می توان برای شناسایی الگوهای ، ارائه پیشنهادات و نشان دادن مشکلات قبل از وقوع استفاده کرد.

به عنوان مثال ، اگر شما در تجارت خودرو فعالیت دارید ، شاید لازم باشد قسمت های اختیاری و مهم را بدانید.

بر اساس آمار و تحلیل های ارائه شده ، شما می توانید به راحتی فرایندها را کارآمدتر کنید. علاوه بر این ، سیستم ها و چیزهای هوشمند همچنین می توانند به شما کمک کنند برخی از کارها را بصورت خودکار انجام دهید ، به ویژه هنگامی که این کارها در طبیعت طبیعی ، تکراری و وقت گیر باشد. بیایید نگاهی به چند نمونه واقع بینانه بیندازیم.

در محل اقامت خود از اینترنت اشیاء استفاده کنید

بیایید بگوییم که ساعت 7 صبح از خواب بیدار می شوید تا به مطب بروید. مانند اکثر مردم ، می توانید زنگ خطر را برای بیدار کردن شما در زمان مناسب تنظیم کنید. این کار می کند تا زمانی که چیزی اشتباه نرود. به عنوان مثال ، قطار شما ممکن است لغو شود. اکنون ، شما یک مشکل دیگر دارید. شما باید ماشین خود را به سمت کار هدایت کنید اما دیر شده اید. برای بدتر شدن اوضاع ، باران شروع به ریختن کرد.

حال اگر از یک محرک IoT استفاده می کنید ، بر اساس این عوامل بطور خودکار استراحت می کند. این ساعت مسافت موردنیاز برای سفر را تعیین می کند و یک مسیر جایگزین را پیشنهاد می کند.

اینترنت چیزهای موجود در ماشین شما

هنگامی که از خواب بیدار شدید ، می توانید به سمت کار خود رانده شوید. شما فقط به سمت گاراژ نمی روید. با این حال ، اگر اورژانس داشته باشید چه خواهید کرد؟ اگر وسیله نقلیه متصل داشته باشید ، وسیله نقلیه شما اطلاعات خود را با دیگران در وسیله نقلیه به اشتراک می گذارد. مؤلفه دیگر داده ها را از سنسورها جمع آوری می کند و اطلاعات را به سکوی سازنده منتقل می کند. علاوه بر این ، سازنده می تواند از داده های وسیله نقلیه استفاده کند تا با ارسال اطلاعات به نزدیکترین نمایندگی ، اطلاعاتی را که می توانید برای تعمیر وسیله نقلیه استفاده کنید ، در اختیار شما قرار دهد.

داستان کوتاه ، این مقدمه ای برای اینترنت اشیاء است و اینکه چگونه می تواند به شما در آسان تر کردن زندگی شما کمک کند. امیدواریم که بتوانید از این فن آوری در جاده نهایت استفاده را ببرید.

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا