اینتل قصد دارد قیمت پردازنده‌هایش را تا 20 درصد افزایش دهد

به گزارش خبرگزاری نیکی، اینتل در حال آماده شدن برای افزایش قیمت پردازنده ها و سایر تراشه های خود است. ظاهرا اینتل این افزایش قیمت را به اطلاع مشتریان خود رسانده است و به نظر می رسد این تصمیم در ماه های آینده منجر به افزایش قیمت رایانه های شخصی و لپ تاپ ها شود.

بر اساس این گزارش، هنوز میزان دقیق این افزایش قیمت قطعی نشده است، اما برخی از پردازنده ها با افزایش 20 درصدی قیمت مواجه خواهند شد. اینتل قبلاً هشدار داده بود که به دلیل تورم مداوم و افزایش هزینه مواد خام، حمل و نقل و نیروی کار، به دنبال افزایش تراشه‌ها است.

افزایش قیمت پردازنده های اینتل در شرایطی اتفاق می افتد که فروش رایانه های شخصی رو به کاهش است و تورم جهانی قیمت این محصولات را افزایش داده است. مدتی پیش یکی از شرکت های معتبر اعلام کرد که در سه ماهه جاری فروش رایانه ها 13 درصد کاهش یافته است.

بازار رایانه های شخصی در دو سال اول اپیدمی کرونا شاهد رشد چشمگیری بود، اما اکنون به دلیل افزایش قیمت سوخت، انرژی و مواد غذایی و همچنین بازگشت مردم به کار، تقاضا برای رایانه نیز کاهش یافته است. بر اساس این تحقیق، کاهش تقاضا برای خرید رایانه در اروپا، خاورمیانه و آفریقا 18 درصد است که بیشتر از میانگین جهانی است. علاوه بر این، بسیاری از شرکت ها فروش قطعات را در روسیه متوقف کردند و این مشکل نقش مهمی در کاهش فروش کامپیوتر در آن کشور داشت.

قیمت اینتل

در حالی که بازار رایانه های شخصی وضعیت خوبی ندارد و اینتل می خواهد قیمت پردازنده های خود را افزایش دهد، به لطف سقوط ارزهای دیجیتال، مشکل کمبود کارت گرافیک تا حد زیادی حل شده است. در ماه های اخیر بسیاری از کارت های گرافیک مورد استفاده برای استخراج ارز دیجیتال وارد بازار دست دوم شده اند و از طرفی قیمت کارت گرافیک ها نیز کاهش یافته است.

بنابراین افرادی که می خواهند جعبه ای برای خود مونتاژ کنند به نظر می رسد الان بهترین زمان برای این کار است زیرا قیمت کارت گرافیک کاهش یافته و از طرفی قیمت پردازنده های اینتل هنوز افزایش نیافته است. البته از سوی دیگر برخی از کاربران می خواهند منتظر معرفی کارت گرافیک های سری 40 توسط انویدیا باشند و از سوی دیگر باید دید جدیدترین پردازنده های اینتل و AMD چه حرفی برای گفتن دارند.

منبع: The Verge

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا