اینستاگرام احتمالا به‌زودی قابلیت پاسخ به استوری با پیام صوتی را ارائه می‌کند

پلتفرم محبوب اینستاگرام اخیرا قابلیتی را معرفی کرده است که به کاربران اجازه می دهد استوری های فالوورهای خود را لایک کنند. به عبارتی این قابلیت راه جدیدی برای تعامل با کاربران در قسمت تاریخچه ایجاد کرده است. اما طبق گزارش های اخیر، او از همان روش های منابع موثق در اینستاگرام راضی نیست و روی روش تعاملی جدیدتری کار می کند. در همین راستا گفته می شود که کاربران اینستاگرام به زودی می توانند از طریق پیام صوتی به استوری های دیگر کاربران پاسخ دهند.

الساندرو پالوزی که به اپلیکیشن های مهندسی معکوس و کشف ویژگی های جدید شهرت دارد، اعلام کرد که این پلتفرم محبوب قصد دارد چنین قابلیتی را در اختیار کاربران اینستاگرام قرار دهد. او همچنین اخیرا عکسی از این قابلیت جدید اینستاگرام در فضای مجازی منتشر کرده است که در آن نماد میکروفون در گوشه سمت راست پایین صفحه در کنار آیکون گیف دیده می شود. البته ذکر این نکته ضروری است که اینستاگرام هنوز به این قابلیت جدید پاسخی نداده و هنوز مشخص نیست که آیا این قابلیت بسیار کاربردی در آینده برای عموم عرضه خواهد شد یا خیر.

اینستاگرام احتمالا به‌زودی قابلیت پاسخ به استوری با پیام صوتی را ارائه می‌کند

این پلتفرم اجتماعی محبوب دلیل ارائه فرصت لایک استوری ها را کاهش تعداد پیام های دریافتی در صندوق ورودی کاربران عنوان کرد. آدام مصری، مدیرعامل اینستاگرام در پستی درباره این ویژگی گفت: یکی از اهداف افزودن این ویژگی این است که کاربران از پشتیبانی بیشتری برخوردار شوند و به استوری های به اشتراک گذاشته شده سریعتر و راحت تر پاسخ دهند. همچنین باید اشاره کنیم که با این ویژگی قسمت مستقیم ماساژ کاربران کمی منظم تر از قبل خواهد شد. ارتباط و تعامل بین کاربران یکی از اولویت‌های اصلی این پلتفرم است و بخش مستقیم مسجد که پل ارتباطی بین کاربران است، همیشه در کانون توجه ما است.» اما افزودن پاسخ صوتی به داستان‌ها مغایر با این فلسفه است و فقط نیاز به نوشتن برای پاسخگویی را از بین می برد.

این پلتفرم متا در سال های اخیر با افزودن ویژگی های جدید و بسیار کاربردی به اپلیکیشن خود توانسته مخاطبان خود را افزایش دهد و امسال نیز با ارائه ویژگی های کاربرپسندتر قصد دارد به این روند خوب ادامه دهد. در این زمینه بد نیست به برخی از ویژگی های این شرکت اشاره کنیم.

اینستاگرام پس از مدت ها انتظار اعلام کرد که قابلیت نمایش پست ها بر اساس زمان انتشار است. به لطف این ویژگی جدید، کاربران می‌توانند روی لوگوی اینستاگرام در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنند تا گزینه‌های زیر را دریافت کنند: Favorites و Favorites. با انتخاب گزینه Follow، فید اینستاگرام عکس ها و فیلم ها را به ترتیب زمان انتشار نمایش می دهد. همچنین برای حالت Favorites باید بگوییم که می توانید حداکثر 50 اکانت مورد نظر خود را مشخص کنید تا پست های ارائه شده توسط آنها را از دست ندهید. سخنگوی اینستاگرام گفت که لیست علاقه مندی ها فقط در اختیار کاربر است و هیچکس از حساب های موجود در این لیست مطلع نخواهد شد.

اینستاگرام احتمالا به‌زودی قابلیت پاسخ به استوری با پیام صوتی را ارائه می‌کند

همچنین در یکی دیگر از ویژگی های جدید، اینستاگرام به صورت خودکار زیرنویس را به ویدیوهای کاربران اضافه می کند. این قابلیت به صورت پیش فرض برای کاربران فعال خواهد بود، بنابراین نیازی به فعال سازی دستی آن نیست. این ویژگی از فناوری هوش مصنوعی استفاده می کند، بنابراین زیرنویس ها ممکن است در ابتدا کامل نباشند، اما با گذشت زمان، با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آنها بهبود می یابد و زبان های بیشتری اضافه می شود. پیش از این، سازندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس را به محتوای ویدیوی خود اضافه کنند، اما اکنون با این ویژگی عالی، روند آنها آسان تر خواهد شد.

پس از شایعات و گمانه زنی های فراوان، بالاخره اینستاگرام قابلیت بسیار مفید و مطلوبی را برای کنترل والدین در اختیار کاربران ساکن آمریکا قرار داد. مدیر عامل اینستاگرام، آدام موزری، از این ویژگی به عنوان اولین مجموعه ابزار برای نظارت والدین در این پلتفرم یاد می کند که به آنها اجازه می دهد تا زمانی را که نوجوانان خود در اینستاگرام می گذرانند مشاهده کنند و برای آنها حد و مرز تعیین کنند.

منبع: Engadget

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا