اینستاگرام از آزمایش قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل کاربران خبر داد

طبق آخرین اطلاعات، اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به کاربران اجازه می دهد برخی از پست های خود را در حساب کاربری خود آپلود کنند. لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و برای تعداد کمی از کاربران اینستاگرام در دسترس است. کاربرانی که به این قابلیت دسترسی داشته اند با انتخاب منوی سه نقطه ای در کنار هر پست، گزینه “Pin to Your Account” را مشاهده خواهند کرد.

یکی از سخنگویان اینستاگرام درباره این ویژگی جدید گفت: «ما در حال بررسی ویژگی جدیدی هستیم که به کاربران امکان می‌دهد پست‌ها را به حساب‌های خود پیوست کرده و آنها را نمایش دهند. امکان پین کردن پست ها به پروفایل ها در صورت اعتراض عمومی می تواند یکی از محبوب ترین ویژگی های اینستاگرام باشد. زیرا با این قابلیت جدید، کاربران می توانند پست های مورد علاقه خود و یا آنهایی را که در بین دیگر کاربران چندان محبوب نبودند را در پروفایل خود به نمایش بگذارند. این ویژگی برای تولیدکنندگان محتوا نیز بسیار مهم خواهد بود.

اینستاگرام از آزمایش قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل کاربران خبر داد

در حال حاضر کاربران فقط می‌توانند استوری‌های خود را در قسمت پروفایل‌هایلایت کنند، اما این ویژگی جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا پست‌ها را برجسته کنند. البته در حال حاضر امکان افزودن پست ها به استوری و سپس هایلایت شدن آنها وجود دارد، اما بدیهی است که با اضافه شدن این ویژگی این روند بسیار آسان تر خواهد شد. به نظر می رسد اینستاگرام ماه هاست روی این ویژگی کار می کند. این به این دلیل است که الساندرو پالوسی این ویژگی بسیار جدید را در ژانویه با یک ویدیو اعلام کرد.

سال گذشته اینستاگرام پلتفرم خود را به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها در جهان تبدیل کرد و ویژگی های جدید و مفیدی را ارائه کرد. مدیران این شرکت دوست دارند این روند را حفظ کنند و با انتشار فرصت های بیشتر بر تعداد کاربران خود بیفزایند. در همین راستا اینستاگرام قابلیت جدیدی را برای کاربران خود معرفی کرده است که به صورت خودکار زیرنویس فیلم ها را اضافه می کند. این ویژگی جدید در حال حاضر فقط برای برخی از زبان ها فعال است، اما اینستاگرام قول داده است که به زودی زبان های بیشتری را به این ویژگی اضافه کند.

این ویژگی از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند، بنابراین زیرنویس‌ها ممکن است در ابتدا کامل نباشند، اما به مرور زمان، با یادگیری هوش مصنوعی، کیفیت آنها بهبود می‌یابد و زبان‌های بیشتری اضافه می‌شود. زیرنویس های خودکار برای کاربرانی که از مشکلات شنوایی رنج می برند اضافه شده است. بسیار مفید هستند. همچنین سازندگان محتوا مجبور بودند به صورت دستی زیرنویس را به محتوای ویدئویی خود اضافه کنند، اما اکنون با این ویژگی عالی، روند کار آنها آسان تر خواهد شد.

گزارش های اخیر حاکی از آن است که پلتفرم متعلق به متا به زودی فرصت های جمع آوری کمک های مالی را به اپلیکیشن Rails اضافه خواهد کرد. مصرف کنندگان در بیش از 30 کشور در سراسر جهان می توانند به بیش از 1.5 میلیون موسسه خیریه در سراسر جهان کمک مالی کنند. اینستاگرام اعلام کرد بیش از 4 میلیون نفر تاکنون بیش از 150 میلیون دلار از طریق اینستاگرام و فیس بوک برای حفاظت از محیط زیست و مقابله با تغییرات آب و هوایی اهدا کرده اند.

اینستاگرام از آزمایش قابلیت پین کردن پست‌ها در پروفایل کاربران خبر داد

منابع موثق همچنین گفته اند که اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی جدیدی به نام Templates است که در آن سازندگان محتوا می توانند با استفاده از قالب از پیش تعریف شده ویدیوهای Rails را ایجاد کنند. مهندس معکوس الساندرو پالوزی چند ماه پیش خبر مربوط به این ویژگی را فاش کرد. همچنین یکی از اینفلوئنسرهای اینستاگرام به نام «جوزفین هیل» که تجربه استفاده از این قابلیت را دارد اطلاعاتی در این زمینه به ما می دهد. با استفاده از این قابلیت، کاربران می توانند ویدئوها و عکس های خود را به فرمت از پیش تعریف شده در اینستاگرام اضافه کنند و حتی موسیقی مورد علاقه خود را در آن قرار دهند.

منبع: Techcrunch

نمایش بیشتر

مشاور سئو و طراحی سایت

سلام امید دندان نما هستم مشاور بازاریابی و متخصص طراحی سایت و سئو که در سال 81 وارد دنیای برنامه نویسی شدم و از سال 1386 وارد دنیای بازاریابی و مدرک لیسانس ارتباطات از روی علاقه رفتم گرفتم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا